Badanie TK kl.piersiowej z kontrastem, proszę o interpretację. " W obu płucach na przebiegu szczelin

3 odpowiedzi
Badanie TK kl.piersiowej z kontrastem, proszę o interpretację. " W obu płucach na przebiegu szczelin międzypłatowych widoczne nieliczne guzkowe zagęszczenia o śr.5mm. Guzek o śr.4 mm przyszczelinowa w seg. VII PP.Obwodowo w seg. X-ych mierne liczne zagęszczenia mikroguzkowe, w tym pojedyncze uwapnione po srt. prawej. Opłucne niepogrubione. Serce niepowiększone. w obu wnękach płucnych zmiany węzłowe wielkości w osi krótkiej śr 9 mm. Wnioski: zmiany miro- i drobno guzkowe w ubu płucachw tym na przebiegu szczelin międzypłatowych. Niewielkie zmiany włókniste u podstawy płuca lewego."
Interpretacja w zamieszczonym opisie już jest. Natomiast aby wysunąć jakieś wstępne wnioski co do przyczyny należy podać dane kliniczne.

Dane kliniczne i bronchoskopia
Pełny wywiad kliniczny,pulmonologiczny ale nie tylko..dane , badanie fizykalne...co było powodem wykonanai CT klp-z kontrastem..wszystko razem -KONSULTACJA pulmonologiczna i decyzja w jakim trybie poszerzyć diagnostykę .pozdrawiam