Badanie MR kręgosłupa szyjnego: wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 - zależnych w płaszczyznac

4 odpowiedzi
Badanie MR kręgosłupa szyjnego: wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 - zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Zniesiona lordoza szyjna. Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa. Bez cech dehydratacji i obniżenia wysokości krążków międzykręgowych. szerokopodstawne wypukliny krążków C3/C4 i C4/C5 ( lateralizująca w prawo ) modelują worek oponowy.
Lewostronna, mała skierowana nieco dogłowowo przepuklina krązka C5/C6 uciska worek oponowy. Pośrodkowa wypuklina krążka C6/C7 modeluje worek oponowy.Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych - czy częste bóle głowy mogą być tym spowodowane- prośba o pomoc w interpretacji wyniku
Dobry wieczór,
Opisane zmiany krążków międzykręgowych szyjnych mogą powodować bóle głowy i inne dolegliwości. Zapraszam na konsultację do jednej z poradni wyszczególnionych na moim profilu. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Bóle głowy to szeroki problem diagnostyczny, jedną z przyczyn może być dyskopatia szyjna. Planowanie strategii leczenia i ewentualnie dalszej diagnostyki wymaga zbadania pacjenta, szerszego wywiadu i oceny korelacji objawów z badaniem obrazowym
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Opis badania bez opisu skarg jest trudny do zinterpretowania. Nie podejmujemy decyzji terapeutycznych na podstawie opisów badań obrazowych. Decydują o postępowaniu skargi pacjenta oraz jego stan neurologiczny. Taki obraz rezonansu spotyka się i u osób zdrowych i u chorych. Jeżeli występują bóle, drętwienia rąk, zwłaszcza lewej, może być potrzebna pomóc neurochirurga. Pozdrawiam
Dyskopatia szyjna może w niewielkim stopniu i w pewnych określonych okolicznościach może powodowac doleglwisości bólowe głowy .