Badanie MR

1 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie opisu badania MR kolana które odbyło się 3 lutego. Trenuje piłkę nożną. W grudniu biegałem po 13 km po twardym podłożu. W pewnym momencie kolano zaczynało boleć podczas rozpoczynania biegu, w środku trasy ból mijał, po zakonczonym treningu powracał i znow znikał do az do ponownego biegu. Później doszły treningi piłkarskie, ciężki okres przygotowawczy. Po którymś z treningow, po pwrocie do domu kolano juz odmowiło posłuszeństwa. Nie było żadnego trzasku w kolanie, skrętu, upadku czy kontaktu z rywalem. Podczas stawiania ciężaru na nodze przy każdym kroku czułem kłucie pod kolanem, duży ból towarzyszył podczas wchodzenia po schodach, czasami towarzyszyło uczucie niestabilności kolana.
Więzadło krzyżowe przednie pogrubiałe o niejednorodnie podwyższonym sygnale i zachowanej ciągłości włókien - stan po naciągnięciu / niewielkie zmiany degeneracyjne ACL.
Więzadło krzyżowe tylne o prawidłowym przebiegu, sygnale i zachowanej ciągłości.
Więzadło właściwe rzepki pogrubiałe z cechami obrzęku w zakresie przyczepu rzepkowego o zachowanej ciągłości - stan po naderwaniu.
W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej, w 1/3 obwodowej części (strefa czerwona) widoczne jest poziome nieregularne pasmo podwyższonego sygnału dochodzące do powierzchni stawowej piszczelowej - zastarzałe uszkodzenie łąkotki stopnia II.
Niewielka ilość płynu (wysięku) w jamie stawowej w zarzepkowo, w szparze stawu oraz ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej.
Obrzęk tkanki podskórnej okolicy przed -i podrzepkowej oraz ciała tłuszczowego Hoffy.
Dyskretne ognisko stłuczenie beleczkowego szpiku wielkości 7 mm w guzowatości kości piszczelowej.
Poza tym obraz obu łąkotek, aparatu więzadłowego, chrząstki i jamy stawowej, struktur kostnych i mięśniowych kolana lewego bez innych zmian.
23 lutego lekarz w miejsce naderwania więzadła rzepki zastosował zastrzyk z osocza bogatopłytkowego. Pod kolanem pojawia się jeszcze sporadycznie lekki ból przy stawianu ciężaru na nim i skrętu na boki, oraz duży ból podczas klękania na to kolano gdy jest dociskane do podłoża. Kolano wydaje się dużo słabsze, pozostaje jeszcze dyskomfort podczas chodzenia, uczucie jest inne niz w zdrowym kolanie.
Chętnie bym odpowiedział, ale w całym tekście nie ma zadanego pytania :(