BADANIE KOLONOSKOPII- wykryte guzki krwawnicze

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
mój narzeczony w 2014 roku miał badanie kolonoskopii (występowały u niego krwawienia przy oddawaniu stolca) - po badaniu okazało się że ma guzki krwawnicze (hemoroidy I-szy stopień- samo krwawienie).
Na receptę brał leki, np. Cyclo 3 forte, Ruskorex czy maści i czopki- nie pomogły. Wprowadziliśmy do diety błonnik do picia, gdy narzeczony go spożywa krwawienie mija, natomiast po odstawieniu krwawienie znów wraca. Czasami krwi jest mniej, czasem więcej, w każdym razie jest to świeża krew. Zakupiliśmy w internecie lek/sztyft zamrażający ANUREX, stosując go jest ulga ale potem krwawienie znów wraca.
Liczymy się z tym, że leczenie może trwać długo natomiast 3 lata i brak jakichkolwiek efektów to chyba za długo...
Narzeczony ma dodatkowo problemy z zaparciami, bardzo często czuje ból/kłucie w brzuchu towarzyszący chęci pójścia do toalety (nawet budzi go kilka razy w nocy), gdy już tam pójdzie, spędza dużo czasu a na papierze bądź toalecie pojawia się tylko krew dlatego właśnie zakupiłam błonnik jak wspomniałam wyżej, dodatkowo na czczo jak jest taka możliwość pije wodę z cytryną.
Niestety nie mamy już pomysłów co z tym zrobić a trwa to bardzo długo a niestety lekarze z naszej okolicy nie są w stanie nam pomóc :( .
Proszę mi powiedzieć co Pan o tym sądzi? Czy jest szansa aby narzeczony mógł normalnie funkcjonować i pokonać problem krwawienia? Najgorzej jak jest w pracy.
Rozumiem, że jeśli zajdzie potrzeba spotkania się z Panem osobiście na wizytę, narzeczony musiałby wykonać ponowne badanie kolonoskopii (czy Pan wykonuje takie badanie) czy nie wystarczy abyśmy udali się do Pana z wynikiem z połowy 2014 roku?
Narzeczony ma 30 lat.

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Zaparcia i hemoroidy lubą chodzić parami. Uregulowanie wypróżnień do normalnej konsystencji często rozwiązuje problem. Niepokojące jest że narzeczony budzi się w nocy żeby oddać stolec. Myślę, że kolejna kolonoskopia przy btak długim wywiadzie byłaby konieczna. Ja wykonuję kolonoskopię na NFZ w szpitalu. Docelowo może to być problem dla proktologa-chirurga.