Badanie Beta HCG

17 odpowiedzi
Witam czy Bhcg 13 oznacza ciąże 2 tydzień bardzo wczesną ciążę ?
Szanowna Pani!
Tak można interpretować.
Z poważaniem
Maciej Lewandowski

proszę powtórzyć badanie za 7 - 10 dni
Pozdrawiam
Dodatni wynik BHCG potwierdza ciążę, należy teraz kontrolować przyrost BHCG co 7 dni. I udać się na wizytę do ginekologa.Pozdrawiam.
prawdopodobnie oznacza bardzo wczesną ciążę, wymaga powtórzenia po 72 godzinach
Wynik badania nie jest wynikiem diagnostycznym potwierdzającym ciążę.
Witam,
Wynik taki może oznaczać wczesną ciążę. Należy powtórzyć badanie po 72 godzinach
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani, proszę powtórzyć za 3 dni wynik - wyraź /2,5 - 3x/wzrost koreluje z ciążą wewnątrzmaciczną - oczywiście należy pamiętać o innych patologicznych stanach. z szacunkiem artur mazur kalisz
Aby uniknąć nieporozumień kobieta, która podejrzewa, że jest w ciąży powinna wykonać test ciążowy kupiony w aptece gdy spóźnia się u niej miesiączka.. Wykonywanie oznaczeń B-HCG z krwi które się niepotrzebnie upowszechniło nie ma sensu albowiem test ciążowy z moczu opiera się na tym samym hormonie. I tak, jeśli miesiączka spóźnia się tydzień i test jest dodatni to wiemy, że mamy do czynienia z ciążą 5 tygodniową (takie są uzgodnienia lekarskie co do wieku ciąży). B-HCG pojawia się we krwi po zagnieżdżeniu się blastocysty w śluzówce jamy macicy. Ma to miejsce około tydzień po zapłodnieniu komórki jajowej, a więc około trzech tygodni od rozpoczęcia się miesiączki Wielkość 13 mIU/ml jest wartością niediagnostyczną, dlatego należy schłodzić emocję i nieco zaczekać i w odpowiednim czasie wykonać zwykły test. Wykonywanie tego oznaczenia z krwi dla stwierdzenia ciąży jest nieporozumieniem i niepotrzebną subiekcją.
Prawdopodobnie ciąża.
Możliwość ciąży jest. proszę powtórzyć badanie po 48 godzinach.
Taki wynik jest niewiarygodny . Badanie należy powtórzyć . Pozdrawiam !
Sądzę, że należy powtórzyć wynik po 2 dniach. Obecny jest trudny do interpretacji. Dwukrotny wzrost wartości będzie świadczył o ciąży. pozdrawiam. W.Kolka
Proszę powtórzyć oznaczenie po 48 godzinach.Dopiero porównując te 2 wyniki mamy szansę odpowiedzieć na Pani pytanie. Mam nadzieję, że wyniki będą wzrastające :-)
Witam to nie ma znaczenia.
Dzień dobry! Wynik jest wątpliwy, należy powtórzyć badanie za kilka dni. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, tak przy przyjętych normach 0-1 ujemne, wynik 13 oznacza bardzo wczesna ciążę.
Najprawdopodobniej tak. Proszę powtórzyć wynik po dwóch trzech dniach. Jesli ciąża rozwija się prawidłowo powinien być już znacznie większy.