Badania laboratoryjne prze pierwszą wizytą

2 odpowiedzi
Witam,

Jakie badania laboratoryjne powinnam wykonać udając się na pierwszą wizytę z podejrzeniem Hashimoto? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
przed pierwszą wizytą nelaży wykonać nasępujące badania:
TSH
ANTY- TG
ANTY- TPO
T3 i T4
Pozdrawiam,
dr Anna Bednarska-Czerwińska

Witam serdecznie :)
Należy wykonać następujące badania krwi:
- TSH,
- fT3,
- fT4,
- anty-TPO,
- anty-TG,
- USG tarczycy.

Dodatkowo warto wykonać:
- morfologia z rozmazem,
- OB,
- żelazo + ferrytyna,
- próby wątrobowe: ALAT, AspAT, fosfataza alkaliczna, bilirubina,
- panel lipidowy: cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy,
- poziom glukozy, a w razie potrzeby krzywą glukozową i krzywą insulinową (badany jest poziom cukru oraz insuliny we krwi. Pierwszy pomiar wykonywany jest na czczo, kolejny 1h po wypiciu roztworu z 75g glukozy, a kolejny po 2h.

Jeśli będzie Pani zainteresowana współpracą proszę kontaktować się poprzez maila: dietetyk(małpa)odzywiajsiezdrowo.pl

Pozdrawiam :)