Badania laboratoryje i wyniki na pierwszą wizytę - jakie badania?

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy tego, jakich potrzebuje Pani wyników badań laboratoryjnych, które trzeba przynieść na pierwszą wizytę w przypadku schorzeń związanych z chorobami krążenia: podwyższone trójglicerydy, zaburzeniami rytmu serca, problemy z oddychaniem po stresie i wysiłku. Chciałabym zarejestrować do Pani męża, ale na pierwszą wizytę chcielibyśmy mieć komplet badań.
Dzień dobry, morfologia z rozmazem, elektrolity, lipidogram, poziom homocysteiny, kwasu foliowego, krzywa cukrowa i insulinowa. pozdrawiam do zobaczenia

Witam
Przeprowadzam dokładny wywiad zdrowotny, dlatego po spotkaniu zlecam badania. Bywa, że choroby są powiązane z hormonami lub wynikiem innej dolegliwości, o której pacjent nie wie. Nie ma sensu dwa razy udawać się do laboratorium. Zlecone badania i ich wyniki omawiamy mailowo. Pozdrawiam,
Witam, prosiłabym o wykonanie, morfologii, elektrolitów: sód, potas, wapń, magnez, a także glukozy na czczo, cholesterolu całkowitego, HDL/LDL, trójglicerydów, hs-CRP, kreatyniny.
Pozdrawiam
Marzena Grząbkowiak
Bardzo dobrze, że Pani do mnie pisze. Proszę zabrać ze sobą wypisy z pobytów w szpitalu, opisy konsultacji od innych specjalistów, leki (opakowania lub dokładnie spisać nazwę i dawkę) jaką mąż przyjmuje. Przed wizytą proszę o wypełnienie formularza na stronie akademia-diety.pl

Sugerowane badania:

OB, morfologia + rozmaz krwi (najlepiej manualny),
poziom glukozy,insuliny
lipidogram: cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy
enzymy wątrobowe (AspAT, ALAT, GGTP)
elektrolity (Mg, Ca, Na, K)
TSH,anty-TPO
kreatynina, eGFR
poziom kwasu moczowego,
mocz – badanie ogólne
Zapisy pomiarów ciśnienia tętniczego
Zabrać ze sobą: wynik EKG i EKG wysiłkowe, BNP, D-dimery jeśli było robione

Z wynikami zapraszam na spotkanie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.