Badania hormonalne przed wizytą u ginekologa
3
odpowiedzi
Mam zdiagnozowany brak wtórny miesiączki. Zamierzam zmienić swojego ginekologa. Ostatni że specjalistów z którym konsultowałam problem stwierdził u mnie PCOS i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Wybrałam w sumie 7 opakowań. Ostatnia tabletkę wzięłam tydzień temu tj. 12 listopada. Potem miało nastąpić krwawienie z odstawienia ale go nie było. Teraz powinnam rozpocząć kolejne opakowanie, ale nie chce kontynuować tej kuracji i dlatego wybieram się do nowego ginekologa. Czy przed tą wizyta powinnam wykonać w celu dobrej diagnozy jakiej badania hormonalne? Jeśli tak to jakie? Czy będzie mieć to sens biorąc pod uwagę fakt że jestem świeżo po odstawieniu tabletek hormonalnych?
dr n. med. Estera Kłosowicz
Ginekolog, Androlog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Kraków
Witam, badania hormonalne powinna wykonać Pani minimum miesiąc, a najlepiej 3 miesiące, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
Nie podaje Pani wg jakich kryteriów rozpoznano u Pani PCOS - a to bardzo istotne.
Martwi mnie występujący u Pani wtórny brak miesiączki. Najlepiej gdyby wstępnie oznaczyła Pani FHS, LH, estradiol, TSH, testosteron całkowity, SHBG i prolaktynę.
Pozdrawiam
Nie podaje Pani wg jakich kryteriów rozpoznano u Pani PCOS - a to bardzo istotne.
Martwi mnie występujący u Pani wtórny brak miesiączki. Najlepiej gdyby wstępnie oznaczyła Pani FHS, LH, estradiol, TSH, testosteron całkowity, SHBG i prolaktynę.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Badania hormonalne zaraz po odstawieniu antykoncepcji będą niemiarodajne. Należy odczekać około 3 miesiące. Wszystkie potrzebne badania lekarz zleci w trakcie wizyty.
Witam,
Zakres diagnostyki powinien ustalić na wizycie ginekolog więc moim zdaniem nie ma sensu wykonywać badań hormonalnych przed wizytą.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Zakres diagnostyki powinien ustalić na wizycie ginekolog więc moim zdaniem nie ma sensu wykonywać badań hormonalnych przed wizytą.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Podobne pytania
- dzien dobry, mam załozona wkładke domaciczną miedziana , lekarz powiedzial, że po 3 latach trzeba ja wymienic, w sierpniu minęły 3 lata, czy mogę miec jeszcze ta wkładke do wiosny? ponieważ w przyszłym roku planuje zajśc w ciąże i nie chciałabym zakładać nowej wkładki na pare mies. pozdrawiam
- Witam, lekarz reumatolog podejrzewa u mnie mnie Toczeń . Objawy które mam wskazują na tą chorobę i niestety występowała też u mnie w rodzinnie, wiec prawdopodobnie jestem obciążona genetycznie. Lekarka zleciła teraz kolejne badanie z krwi i niepokoją mnie dwa zaniżone parametry MPV 6,5 ; Eozynofile…
- Dzień dobry Pani Doktor, Uprzejmie proszę o interpretację wyników nasienia partnera. Staramy się o ciążę ponad rok. Dziękuję. Liczba dni abstynencji: 3 dni Upłynnienie: 15 min Objętość: 5,7 ml PH:7,8 Zabarwienie: biało-szare Lepkość: prawidłowa Aglutynacja: - Koncentracja: 30,2 mln/ml Całkowita…
- Mam problem z zasypianiem i nocnym budzeniem się dwulatka. Czy zajmuje się Pani takimi problemami?
- Czy moge ponownie zalozyc staly aparat na zeby? Mam 22 lata ,w wieku 16 lat zalozono mi staly aparat na gorne i dolne uzebienie.Po 2 latach zdjeto aparacik i nosilem na noc retainer ,aby zeby utrzymac na swoim miejscu.Po 1 roku zaniechalem wkladek i zeby zaczely sie przemieszczac.Obecnie wychodzi…
- Nie wiem gdzie i do kogo pójść z problemem mam męża który ma 42 lata i ma trudności ze wzwodem z 6 lat temu miał zabieg stulejki ,gdzie się udać jak mu pomóc nadmieniam że leki pomagają tj wspomagają ale może problem trzeba inaczej rozwiązać uważam że ma problemy z hormonami
- Witam , od ponad miesiąca mam problem z odbytem . Na początku wykryłem 3 niewielkie brodawki wokół odbytu , teraz mam zgrubienie z zewnętrznej strony aż do wewnątrz odbytu . wewnątrz również można wyczuć małe krostki , towarzyszy temu krwawienie , pieczenie i zaczerwienienie .
- Witam czy układa Pani diety dla dzieci autystycznych?
- Witam. Czy są leki na przedwczesne wtrysk? bo dużo czytałem na ten temat i nie wiem co sądzić na ten temat!
- Witam, mam 35 lat. Odkąd minął półmetek mojej drugiej ciąży, miałam trudności z przekręceniem się na bok nie tyle z powodu przeszkadzającego brzucha co z powodu nagłego szarpiącego bólu po lewej lub po prawej stronie tułowia. Lekarz twierdził ze to więzadła i to normalne w ciąży. Potem urodziłam…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.