Badania hormonalne

5 odpowiedzi
Wynik badań hormonalnych
Zrobiłam badania hormonalne w 3 dniu cyklu. Moje wyniki to:
-TSH 5,540 µIU/ml
-Prolaktyna 47,20 ng/ml
-Testosteron 42,63 ng/dl
-17-hydroksyprogesteron 3,80 ng/ml
Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam udać się do specjalisty i co oznaczają moje wyniki badań
Szanowna Pani.
Wymaga Pani pilnej konsultacji endokrynologa. Zapraszam do CliniCare - dr n. med. Marek Żółciński ma bardzo duże doświadczenie w takich przypadkach i ściśle współpracuje ze mną (ginekologiem) w tym zakresie. W razie potrzeby na miejscu wykona Pani niezbędne badania.
Z poważaniem, Sobiesław Kaszowicz

Proszę udać się do endokrynologa.tsh jest nieprawidłowe.
Witam
Wyniku należy rozpatrywać w oparciu o stan kliniczny.Wstepnie można rozpoznać nieco podwyższony poziom prl i zależnie od laboratorium także tsh. Wizyta u endokrynologa wydaje się być konieczna
Z poważaniem
Tomasz Łabiak
Niestety wygląda na to że jest niedoczynność tarczycy oraz podejrzenie innych zaburzeń uniemożliwiających regularną miesiączkę i próby zajścia w ciążę . Zapraszam na wizytę.
Droga Pani, przestrzegam przed diagnozowaniem i- nie daj Bóg leczeniem endokrynologicznym poprzez Internet! Tak, Z pewnością powinna udać się Pani do endokrynologa; wiem, że jest to "droga prze mękę", sam ją ostatnio przebyłem ale to jedyna słuszna ścieżka. Pozdrawiam