Badania dna oka

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Czy samym badaniem dna oka można wykluczyć jaskrę? Kilka dni temu robiłam badanie dna oka i wszystko było w porządku, natomiast od kilku dni boli mnie głowa tak jakby ktoś mi uciskał, niestety nie jestem w stanie określić czy czuje takie coś również w oczach czy nie. Nie mam żadnych innych objaw jaskry które są napisane w internecie, wszystko widzę w porządku a tylko się stresuje i nie wiem czy skoro byłam kilka dni temu o okulisty jest sens iść jeszcze raz.
Pozdrawiam!
Witam
Samym badaniem dna oka nie można rozpoznać jaskry chyba ze jest ona w stopniu zaawansowanym. Przy dużych zwyżkach ciśnienia w oku występują zaburzenia widzenia . W przypadku braku możliwości zmierzenia ciśnienia u okulisty można zwrócić się do zakładu optycznego który bezpłatnie albo za niewielkie pieniądze zmierzy ciśnienie w oku radziłabym równiez zmierzyć grubość rogówki która moze warunkować dobry lub zły odczyt. Radziłabym pogłębić diagnostykę neurologiczną Pozdrawiam

Nie ma możliwości wykluczenia ani potwierdzenia jaskry samym badaniem dna oka.