Badabie USG kolana opinia

2 odpowiedzi
Witam jestem po badaniu USG kolana prosze mi powiedziec czy z tym sie cos robi czy z tym sie poprostu chodzi ? . Zle stane to zakuje piecze zaboli , po cwiczeniach czuje ból strzela w stawie - wod wewnetrznej stronie kolana .Opis badania pogrubiałe , obrzekniete ciało tłuszczowe nadrzepkowe.Niewielki wysięk z włóknikiem wstawie kolanowym.Wyostrzenia osteofitarne w obrębie kłykcia przyśrodkowego oraz bocznego k. udowej i piszczelowej.Widoczny wysięk odwarstwiający przyczep udowy więzadła udowo łekotkowego , gr.ok.3mm.łąkotka przyśrodkowa wyboczna na zewnątrz przytorebkowo uszkodzenie o wym.4x2mm.Łąkotka boczna niejednorodna bez cech uszkodzenia.Zwiekszona lateralizacja rzepki w badaniu dynamicznym-obraz rzepki nadstabilnej.Chondromalacja ogniskowa chrzastki szklistej II stopnia w obrembie kłycia przyśrodkowego oraz bocznego k.udowej..Pogrubiały film płynowy w kaletce brzuchato-półbłoniatej.Objaw uciskowy ujemny.Obraz pozostałych wiązadeł bez cech patologi.
Z tym się po prostu chodzi - ale początkowo po prostu chodzi się na rehabilitację :)
Pozdrawiam

wskazane rozszerzenie diagnostyki o rezonans magnetyczny. najpewniej będzie należało rozważyć wykonanie artroskopii biorąc pod uwagę opis usg oraz zgłaszane objawy. Ostateczna kwalifikacja następuje po osobistym zbadaniu i analizie rezonansu. pozdrawiam