bąble na nogach swędzące i pięczące

2 odpowiedzi
Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy... terminy do lekarzy teraz bardzo długie a ja już nie wytrzymuje..... mimo umówionej wizyty na czerwiec potrzebuje porady.
na nogach a dokładnie na skórze w okolicy piszczelów i na stopach - śródstopie wyskakują mi bąbelki wypełnione przezroczystym płynem - strasznie swędzą mnie te miejsca. jak przebije bąbel i wycisnę płyn odkażając potem ranę przechodzi na kilka dni, jednak te bable na piszczelach pod spodniami ciągle się ocierają i tym sposobem robią mi się rany zaczerwienione i swedzonace. Jak to usunąć. Do okola ran jak i bąblów mam złuszczoną skórę. Bardzo to przeszkadza.
Pomocy. Jestem załamana. Od czego to może być? Czytałam, że mogą być to nawet objawy chorób wewnętrznych , np. jelita grubego. Jak mogę to sprawdzić - gdzie się jak najszybciej udać by móc to wyleczyć.
Dziękuje z góry za pomoc i rady
Bez konsultacji z lekarzem nie da się chyba tego rozwikłać
Pozdrawiam

Takie zmiany to najcześciej wyprysk, niestety większość zalecanych środków jest na receptę (wizyta u dermatologa). Nie bardzo można zalecać leczenie nie widząc pacjenta. Na pewno można zastosowac natłuszczanei skóry środkami obojętnymi (nawet zwykła oliwa), środki przeciwświądowe (aczkolwiek w takiej sytuacji wszystko może uczulać) oraz antyhistaminik doustnie (tez działa przeciwświadowo).