Azs kiedy testy?

5 odpowiedzi
Witam. Dziecko ma 3.5 roku. Ma stwierdzone azs. Niedawno wykonane testy skórne wyszly negatywnie a stan skory dziecka ciagle sie pogarsza. Kąpany w emolientach. Smarowany masciami sterydowymi na chwile jest poprawa po tygodniu powrot zmian skornych. Najgorsze na dloniach. W nocy strasznie się drapie i rozdrapuje wszystko do krwi. W jakim wieku mogę mu zrobić testy alergiczne z krwi? Do kogo udac sie z takim maluchem żeby nam w końcu pomógł?
zapraszam na portal pacjentonline.pl zrobimy wideokonsultacje - pomogę wyślemy recepty albo gotowe leki z zaprzyjaznionej apteki i skierowania na dokładne badania z krwi. nawet jutro ok 18.

Testy we krwi można przeprowadzić w każdym wieku. Zajmują się tym odpowiednie, specjalistyczne poradnie alergologiczne. Proszę także pamiętać, że AZS tylko w około 80% przypadków ma podłoże alergiczne, także na stan skóry mogą nakładać się inne czynniki, dlatego wskazana na pewno konsultacja dermatologiczna i alergologiczna.
Zanim nastąpi diagnoza alergologiczna (możliwa tylko częściowa)należy wykluczyć z diety dziecka dodatki do żywności powodujące alergię. Żywić należy dziecko produktami nie przetworzonymi przemysłowo.Kupować w sklepie tylko produkty, nie potrawy.Unikać zapachów i sztucznych barwników w środkach do prania, mycia, sprzątania.Regularnie nawilżać skórę. W zaostrzeniu 4 x dziennie, potem rzadziej. Ale nie odstawiać nawilżania nigdy. Pozostać przy częstości smarowania 2 x w tygodniu.Jeżeli to możliwe, zastosować leczenie klimatyczne 1 x w roku przez 3 tygodnie(pobyt dziecka w innym klimacie 3-tygodniowy, opiekun może się zmieniać).Hydroxyzinum 2 x dziennie w zaostrzeniu.
Testy można wykonać w każdym wieku,najlepiej udać się do alergologa-pediatry
WITAM
badania z krwi można zrobić w każdym wieku, im starsze dziecko ty większa szansa pozytywnych testów, należy pamiętać, że w wielu przypadkach AZS nie jest związany z uczuleniami, tylko jest przewlekłym zapaleniem skóry często uwarunkowanym genetycznie, które po 5-6 rz wchodzi w remisje..
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.