ataki drgawek

2 odpowiedzi
Witam, mam taki nie typowy problem otóż mojemu mężowi przydarzyła się bardzo nie przyjemna sytuacja. Obudził się w nocy niby siku, i uderzył głową (nie wiem o to może to być podłoga) obudził mnie skumlanie męża gdy do niego przyszłam miał drgawki, i oczy uciekały do góry.Wspomnę że mąż pracuje dużo przed komputerem. jest strasznie nerwowy.
Skarżył się na bóle w klatce piersiowej wykluczono zawał. Kilka dni temu siedzieliśmy przed dużym telewizorem, zjedliśmy i wypił trochę alkoholu i nagle aby powiedział że mu słabo i zemdlał, i dostał drgawek oraz był tak sztywny że nie wiedziałam co robić. gry wróciła mu świadomość po około 2 minutach mówił że go przydusza w klatce i że boli go żołądek..
Pogotowie które wezwałam zmierzyło mu cukier-w normie, ciśnienie również ok, dostał dożylny środek. holter miał już wcześniej wyszło dobrze, nie wiem z czego może to być.. z lat młodości też nie ograniczał komputerów i niestety w pracy 8 godzin.
Może ktoś będzie wiedział co to może być, czeka obecnie na wizytę z kardiologiem, i neurologiem
Szanowna Pani,
zamiast zastanawiać się ,,co to może być" proponuję konsultację neurologiczną. Oczywiście powinna Pani być u lekarza wraz z mężem, aby opisać objawy które Pani widziała.
dr Andrzej Żytkowski

Należy wziąć pod uwagę napad padaczki. Koniecznie trzeba wykonać TK głowy a jeszcze lepiej MRI mózgu, drugim potrzebnym badaniem jest EEG.
Drgawki mogą tez być pochodzenia sercowo-naczyniowego np. w wyniku spadku ciśnienia krwi lub cukru ( pomiar po kilkunastu minutach po przyjeździe pogotowia może już być prawidłowy). Przyczyny mogą też być inne, ale to nie miejsce i nie sposób omawiać wszystkie.
Z całą pewnością mąż wymaga diagnostyki, neurolog i kardiolog to dobry pomysł.