Arytmia,odstawienie leków

6 odpowiedzi
Witam,
Mam arytmię (tachykardię) i od około roku biorę tabletki. Obecnie przerwałam leczenie (po konsultacji z lekarzem), jednak od tego czasu gorzej się czuję i nie chodzi o serce, tylko boli mnie głowa, czasami mi słabo. Tętno też miałam różne, ale tutaj myślę, że było to spowodowane przez stres. Moje pytanie dotyczy tego, czy to że źle się czuję i między innymi boli mnie głowa i ogólnie czuję się osłabiona, to czy może być to spowodowane odstawieniem leków? Dodam, że mam zespół Barlowa.
Pozdrawiam
Jest wiele przyczyn bólów głowy, część to przyczyny sercowo-naczyniowe. Proszę 2 x dziennie rano i wieczorem mierzyć ciśnienie oraz częstość serca i zapisywać. Następnie zapraszam z notatkami na wizytę.

Dzień dobry! Informacja, że ma Pani rozpoznany zespół Barlowa jest kluczowa. Opisane objawy występują w tej chorobie i ich nawrót jak najbardziej można wiązać z odstawieniem leków.
W tej dysfunkcji (zespół Barlova) tachyarytmie to typowy obraz dolegliwości. Na stałe należy przyjmować preparyty Mg i wit B6. Jeśli tachyarytmie są odczuwalne to b-bloker
Możliwe jest, ale pytanie jak długo to trwa. Nie pisze Pani nawet o jakie leki chodzi. Proszę zgłosić te nowe objawy lekarzowi prowadzącemu.
Szanowna pani,
Nie wspomina Pani o jakie leki chodzi.
Zespół Barlowa jest nieco iluzoryczną i nadrozpoznawaną jednostką - warto zweryfikować to rozpoznanie. Konieczna rejestracja EKG metodą N.Holtera i USG serca oraz porównanie z dotychczas zgromadzonymi wynikami badań.