Artroskopia stawu łokciowego NFZ

1 odpowiedzi
Witam, na imię mi Jakub i mam 21 lat, w październiku ubiegłego roku upadając podczas meczu zwichnąłem staw łokciowy, miałem założony gips na 3 tygodnie, potem 2 miesiące rehabilitacji, zgięcie pełne, wyprost brakuje 20°. Jeździłem po lekarzach prywatnie, robiłem usg, rtg. Okazało się że przy zwichnięciu było lekkie pękniecie kości, jestem zakwalifikowany do artroskopii i tu zaczyna się problem. Nie stać mnie na prywatną operację, bezskutecznie szukam lekarza, który podjąłby się operowania mnie na Fundusz. Bardzo mi zależy na tej operacji. Dlatego moje pytanie do Pana brzmi, czy jest możliwość bycia operowanym przez Pana w Państwowym szpitalu na NFZ ? Jest Pan prawdopodobnie moją ostatnią nadzieją. Pozdrawiam
Tak, jest taka możliwość, problemem są jedynie długie terminy. Z jednym zastrzeżeniem - operacja, na której Panu zależy to nie jest zwykła artroskopia łokcia ale artroskopowa artroliza, w trakcie której trzeba sporo przeciąć, żeby staw się wyprostował. Zwykle nie jest możliwy powrót do pełnego zakresu ruchów, a nie jest to zabieg pozbawiony powikłań. Nie znam szczegółów tego łokcia ale zwykle przy 20 stopniach deficytu nie kwalifikujemy pacjenta do operacji. Nie można raczej liczyć tu na większy zysk niż 10 stopni a ryzyko powikłań pozostaje.