Aparat stały na jeden łuk - czy jest taka możliwość?

4 odpowiedzi
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość założenia aparatu stałego na jeden łuk? Mam 22 lata, gdy byłam mała nosiłam aparat zdejmowany po jakims czasie skonczyla sie moja przygoda z ortodontą, jednakże wciąż mam MAŁĄ/DUŻĄ wadę. Dolne zęby MOIM zdaniem mam proste, górne też, jedyny mankament to wystające kły górnej szczęki, dwa zęby, które tak bardzo przeszkadzają w posiadaniu pięknego uśmiechu. Czytałam dużo na temat tego czy można mieć aparat założony na jeden łuk czy nie, zdania są podzielone. Chciałabym otrzymać w koncu informację od specjalisty. Wiadomo koszty dwoch łuków to ogromna kwota, gdyby była możliwość założenia jednego łuku byłabym najszcześliwszą osobą. Drugie pytanie jakie chciałabym jeszcze zadać to ile czasu mniej wiecej trwa leczenie takiej wady jak u mnie?

Z gory dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam
Przykro mi ale nie widzac pacjenta nie moge wiążąco odpowiedziec na to pytanie. Ale jest szansa ze wystarczy tylko 1 łuk. Zapraszam na wizyte konsultacyjną, aby uzyskac konkretniejsze informacje. Pozdrawiam
Justyna Landowska

Witam!
O tym, czy można podjąć próbę leczenia samym górnym aparatem można zdecydować po konsultacji - każda sytuacja jest inna. Często wystające kły są jedynym, co martwi Pacjenta, a okazuje się, że u Pacjenta jest wada zgryzu, co bardziej martwi ortodontę. Bez korekty wady zgryzu nie ma mowy o stabilnym efekcie leczenia. Zachęcam do konsultacji! :) Pozdrawiam!
Dzień dobry, z tego opisu wynika,że niestety konieczne będzie założenie obu łuków aparatu ortodontycznego, ponieważ aby zmieścić ustawione poza łukiem kły należy stworzyć dla nich miejsce poprzez poszerzenie łuku zębowego. W pzreciwnym wypadku szeroka, prosta góra nie będzie pasowała do "starego" dołu. Rozwiązaniem nr 2 może być usunięcie górnych czwórek i wykorzystanie tych przestrzeni do wprowadzenia kłów. Tylko wówczas traci Pani dwa zęby. Ostateczną diagnozę i więcej informacji uzyska Pani po konsultacji ortodontycznej. Pozdrawiam
Naprawdę nie mam możliwości odpowiedzenia na Pani pytanie bez obejrzenia Pani zębów. Czasami faktycznie leczenie jednym aparatem jest możliwe ale zależy to od indywidualnej sytuacji zgryzowej. Serdecznie zapraszam na bezpłatną konsultację - będę wtedy mogła ocenić Pani problem.
Pozdrawiam Magdalena Orczykowska