Aparat samoligaturujacy

10 odpowiedzi
Witam, interesuje mnie założenie aparatu ortodontycznego. Zapoznałam się z szeroka oferta dostępnych aparatów. Pojawiło się wiele aparatów, które pozwalają na rzadsze wizyty. Aparaty samoligaturujace. Czy równocześnie pozwala to skrócić czas zabiegu? Chciałabym dopytać o opinie na temat tego typu aparatów, zależy mi na rzadszych wizytach, jednak przede wszystkim na dobrych efektach.
Witaj. Nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie bez oceny klinicznej i radiologicznej wady zgryzu. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultację

Dzień dobry, nie zajmuję się aparatami samoligaturującymi.
Pozdrawiam serdecznie
Wizyty w pierwszej fazie leczenia mogą być faktycznie nieco rzadsze. W fazie końcowej leczenia częstotliwość wizyt jeśli chodzi o aparaty stałe klasyczne czy samoligaturujące jest taka sama. W mojej osobistej ocenie czas leczenia niezależnie jaki aparat Pani założy będzie podobny. To co istotnie wpływa na skrócenie czy wydłużenie czasu leczenia to oprócz rodzaju problemu ze zgryzem: utrzymywanie idealnej higieny i pełne stosowanie się do zaleceń lekarza .
Witam.Aparat samoligaturujacy-dobry wybor.Dzialanie max zblizone do dzialania sil fizjologicznych,dla tego niema powiklan i maximum korzysci.Polecam.
Czas zabiegu z reguły jest podobny, natomiast całkowity czas leczenie zależy od rodzaju wady, niekoniecznie bedzie krótszy.
Witam.
Zarówno wizyty kontrolne jak i czas leczenia aparatem stałym samoligaturującym i podstawowym metalowym są porównywalne. U nas w Przychodni na dzień dzisiejszy nie zakłada się już aparatów samoligaturujących. Pozdrawiam
Aparaty samoligaturujące rzeczywiście skracają czas leczenia i pozwalają na rzadsze wizyty (1 raz na 2/2,5 miesiąca), ale w NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH. Zależy to od: wady zgryzu, podatności zębów na leczenie, wrażliwości pacjenta na ból i przemieszczanie. Jeśli zależy Pani na dobrej diagnozie i poradzie w konkretnej sprawie, zapraszam na konsultacje.
Aparat samoligaturujący skraca czas leczenia i wymaga rzadszych wizyt kontrolnych ale tylko w pierwszej fazie terapii, podczas szeregowania zębów. Trwa ona około pół roku. Następne etapy leczenia przebiegają identycznie jak przy tradycyjnym aparacie.
Rodzaj aparatu powinien być uzgodniony z lekarzem, który bedzie leczył pacjenta. Dopiero po zbadaniu pacjenta można tworzyć plan leczenia i proponować rodzaj aparatu, jaki bedzie użyty. Nie wszyscy lekarze używają zamków samoligaturujących, to nie jest cudowne rozwiązanie i choć mocno reklamowane, ma swoje wady i zalety. Zamki samoligaturyjace są też większe od tradycyjnych zamków; także koszt takiego aparatu jest znaczaco wyższy. Czas potrzebny na założenie obu typow aparatów jest porównywalny.
Witam!
Jeśli mowa jest o aparatach samoligaturujących to rzeczywiście, bezsprzecznie pozwalają one na rzadsze wizyty w gabinecie. Natomiast co do czasu leczenia - pewne publikacje medyczne informują o jego skróconym czasie, należy jednak wiedzieć, że zawsze zależy to od rodzaju wady pacjenta , jego współpracy i odpowiedzi organizmu.
Pozdrawiam.