antykoncepcja a antybiotyk (Augumentin)

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Przyjmuję leczniczo antykoncepcję seasonique, 5 dnia cyklu zaczelam brac antybiotyk Augumentin przez 7 dni do 12 dnia cyklu. Czy antybiotyk ten ma wpływ na antykoncepcję jedynie w czasie jego przyjmowania czy rowniez jakis czas po? Czy to ma znaczenie ze antybiotyk zaczelam brac w 5 dniu cyklu czyli teoretycznie przed owulacja ?
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz,
Martyna
Witam
Producenci leków wskazują nierzadko na interakcję również z leki antykoncepcyjnym. Mogą wpływać na wchłanialność preparatów jak i ich metabolizm, zaleciłbym dodatkowe środki antykoncepcyjne na czas kuracji i 7 dni po.
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin

Witam!
Na wszelki wypadek ( wpływ antyb. na jelitowe wchłanianie tablekti ) warto zabezpieczać sie dodatkowo w trakcie brania antybiotyku ; nie trzeba po
pozdrawiam Jacek Domarańczyk
Antybiotyk może utrudniać wchłanianie leku dlatego w czasie stosowania antybiotyku należy albo powstrzymać się od współżycia albo dodatkowo zabezpieczyć się np prezerwatywą, lepiej aż do miesiączki.