Antykoncepcja

4 odpowiedzi
Pierwszy raz zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Nazywają się Kontracept. Moje pytanie dotyczy przesunięcia godziny zażywania tabletek.
Zaczną od początku. Okres zaczął mi się około 14:00. A tabletkę zażyłam po północy przed pójściem spać. Dokładnie o 00:40.
W drugi dzień również zażyłam po północy tabletkę. Czyli skoro zaczął mi się okres we wtorek to w teorii tabletkę zażyłam w środę, mimo że poszłam spać dopiero po zażyciu.
Czy mogę jakoś tak przesunąć, by je zażywać koło godziny 22:00?
Da się i co ważniejsze, czy można (!) przesunąć te tabletki o aż tyle?
I drugie pytanie, czy te tabletki zabezpieczają mnie w pełni?
Bo na ulotce jest napisane, iż gdybym zażyła między drugim a piątym dniem to muszę dodatkowe zabezpieczenie stosować.
Bardzo proszę o odpowiedź. Mam 20 lat i jadę z chłopakiem na urlop, wolę się więc całkowicie zabezpieczyć na wypadek jakiegoś nie przewidzianego "problemu".
Witam
Proszę liczyć za pierwszy dzień stosowania tabletek wtorek i można stosować tabletki o 22 ( proszę zaożyć że zastosowała Pani tabletki we wtorek o 22:00 i tak liczyć już dalej. Wtedy zabezpieczenie jest pełne.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

te tabletki można przesunąć wstecz do 22 bez problemu. Zabezpieczają w 99,5%. ważne by nie było wymiotow i uporczywych biegunek ponieważ wtedy mogą się nie wchłonąć.
Szanowna Pani.
Proszę od kolejnej zacząć brać o 22, ale w taki sposób żeby zmiana rytmu stosowania polegała na skróceniu odstępu, a nie jego wydłużeniu.
Nie ma żadnej legalnej 100% antykoncepcji kobiecej.
Co do dnia rozpoczecia, sadze że moze Pani traktowac jako pierwszy, natomiast wątpliwości proszę rozstrzygać dodatkowym zabezpieczeniem.
Pozdrawiam Sobiesław Kaszowicz
Droga Pani
1 pytanie: oczywiście TAK, proszę bez skutków niepożądanych przesunąć zażywanie nawet na 21.00.
Nie, tabletka, jak napisane jest z pewnością w ulotce zapewnia bezpieczeństwo "niezajścia w ciążę" ale nie w 100%. Pozdrawiam