Antybiotyk a antykoncepcja?

1 odpowiedzi
Witam,
Proszę o poradę. Od ponad pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Varennelle. Obecnie od poniedziałku jestem na białych tabletkach, czyli jest to tydzień na krwawienie z odstawienia. Zawsze zaczynałam krwawić w piątek z samego rana. W obecnym tygodniu przyjmowałam antybiotyk Lekoklar Forte, czytając ulotkę leku nie natrafiłam na informacje, że mógłby on mieć wpływ na skuteczność antykoncepcji. Dzisiaj zamiast krwawienia pojawił się występujący od 2-3 dni biały śluz, występuje on u mnie często przed miesiączką. Ostatnia miesiączka była minimalnie bardziej skąpa od zwyczajowych, więc zrobiłam test ciążowy – był on negatywny. Od tego czasu, z powodu ponad miesięcznego wyjazdu partnera, nie współżyłam. Mam pytanie czy antybiotyk mógł wywołać przesunięcie miesiączki oraz czy mogę normalnie w poniedziałek rozpocząć kolejne opakowanie tabletek?
Może to antybiotyk lub sama choroba spowodowała zaburzenia ale to nie jest od razu powód aby odstawiać leki, proszę kontynuować zgodnie ze schematem brania.