Anemia ? prosze o pomoc

3 odpowiedzi
Witam . Mam prośbę o iterpretacje wyników morfologii . OB- 32 , RBC- 3,91 , HGB- 7,2, HTC-- 24,8 , MCV- 63,4 ,MCH- 18,4 ,MCHC -29,0 ,RDW-CV- 18,9 ,WBC-5,1 , LYM-1,6 , MXD -0,5 ,NEU- 3,0 ,LYM%-31,2 , MXD%-10,9 ,NEU%-57,9 ,PLT -542 , PDW- 11,4 , MPV- 10,1.Bardzo prosze o pomoc chpdzę do lekarza dostaje żelazo w tabl. co praktycznie wcale nie poprawia wyników tylko im dłużej sie lecze tym sa nizsze :(
NA PODSTAWIE PRZEDSTAWIONYCH PODSTAWOWYCH WYNIKÓW, JAKĄ JEST MORFOLOGIA,
WIELE WSKAZUJE ,ŻE JEST TO Z NIEDOBORU ŻELAZA.

Na podstawie przedstawionych wyników, wiele wskazuje ,że jest to niedokrwistość z niedoboru żelaza.
/ niskie HGB, MCV i podwyższone PLT/
Należy jednak poszrzyć diagnostykę, jaka jest przyczyna.
Czyli badanie kału na krew utajoną, konsultacja ginekologiczna, diagnostyka w kierunku celiakii/ bo twierdzi Pani ,że stosuje preparaty żelaza bez poprawy/.
Niedokrwistość z niedoboru żelaza ,jest zawsze wtórna.
Najpierw należy ustalić przyczynę, a pózniej wybrać sposób optymalnego leczenia

Dzień dobry,
Czy były oznaczane kiedykolwiek wartości żelaza w surowicy krwi, TIBC, ferrytyny i transferyny jak również witaminy B12 oraz kwasu foliowego? Jeśli nie to proszę to wykonać. Bez tego nie można dalej diagnozować przyczyn nieskuteczności suplementacji doustnej żelaza. Na chwilę obecną proponuję przyjąć dodatkowo witaminę C w dawkach 2x500 mg razem z żelazem.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani lub Panie,
Zdecydowanie anemia mikrocytarna znacznego stopnia.
Do pilnego zdiagnozowania - w pierwszej kolejności - powód utraty/zaburzenia wchłaniania żelaza.