ANA i DSF70

1 odpowiedzi
Panie doktorze proszę o radę, mieszkam na terenie Holandii i mam wrażenie, że tutejsza służba zdrowia lekceważy moje wyniki badań, które zrobiłam w Polsce będąc na urlopie. Od dłuższego czasu ma silne bóle prawej ręki, której nie mogę podnosić w górę ponieważ ból jest tak silny, że sprawia wrażenie rwania. Bardzo piecze mnie skóra głowy oraz mam zachwianą całą gospodarkę hormonalną. Byłam u kilku specjalistów m.in. u ortopedy, który stwierdził patrząc na wynik rezonansu przepuklinę kręgosłupa szyjnego, a neurolog zleciła badania na boreliozę, którą wykluczono. Zlecono mi badanie ANA1, które wykazało: przeciwciała przeciwjądrowe ANA o typie świecenia ziarnistym i mianie 320 metodą immunoblot wykryto przeciwciała przeciwciał DSF70. Mam wrażanie, że mój organizm się sypie, nie wiem co mam robić i do jakiego lekarza się udać. Z tego co wyczytałam sprawami autoimunologicznymi zajmują się reumatolodzy. Dodam, że mam 26 lat. Proszę o pomoc, jeżeli będzie Pan w stanie mi pomóc przyjadę do Polski na leczenie. Z góry dziękuje.
Brak informacji o wynikach badań podstawowych.
Wskazana ocena reumatologa. Proszę wcześniej wykluczyć autoimmunologiczne zapalenie gruczołu tarczowego.