Alkohol+paracetamol

3 odpowiedzi
Dzień Dobry,

Wypiłam piwo a parę godzin później wypiłam gripex hot active (650 mg paracetamolu)- zapomniałam o wypitym piwie. Czy może mi się coś stać? Bo czytałam że może wystąpić niewydolność wątroby.
Nie po jednym piwie i 650 mg paracetamolu. Proszę sie nie martwieć.
Na przyszłość proszę jednak nie mieszać alkoholu z żadnymi lekami

Alkohol i leki są złym połączeniem. W przyszłości dobrze byłoby unikać takich skojarzeń.
W przypadku niepokojących objawów należy poddać się ocenie lekarskiej. Przypuszczam, że takiej konieczności nie będzie. Życzę zdrowia.
paracetamol - u osob predysponowanych - może uszkadzać hepatocyty, czyli komórki wątrobowe. Alkohol tez nie jest przyjacielem wątroby, ale obie powyższe uwagi dotyczą sytuacji szczególnych. Jedno piwo + paracetamol w powyższej dawce nie równa się niewydolności wątroby :) jeśli jednak bedzie Pani znacznie osłabiona, miała bóle w prawej przestrzeni pozebrowej, pojawi się ciemny mocz lub/i jasny stolec oraz zalocenie powlok (roznież białkówek) - trzeba udać się do lekarza.