Alergia, słabe przybieranie na wadze

Witam,synek 11,5 miesiąca słabo przybiera na wadze mając 5 miesięcy ważył 8 kg obecnie 8.700.W ciągu dnia oddaje 2-3 luźne stolce.Na skórze suche plamy.Podejrzenie alergii pokarmowej.Syn ma dietę selektywną, nie podaje pomidorów, ryb i owoców małopestkowych .Podaje MM Babilon profutura.Nie wiem co dalej mam robić bo nie ma poprawy?

lek. Michał Brożyna
lek. Michał Brożyna Pediatra, Kardiolog dziecięcy Giżycko
Polecam wizytę ou gastroenterologa dziecięcego np .Prof .Cyrta ze szpitala dziecięcego .Pozdrawiam Michał Brożyna

lek. Dorota Musiał
lek. Dorota Musiał Pediatra, Lekarz rodzinny Kraków
Dzień dobry,
synek na pewno wymaga pogłebionej diagnostyki, też u alergologa.Przybór wagi jest zdecydowanie za mały.Nalezy zmodyfikowac diete, przeanalizowac ile dziecko zjada, byc może zmiany mleka na hydrolizat.
Pozdrawiam
Dorota Musiał

lek. Marzena Gajewska
lek. Marzena Gajewska Pediatra Warszawa
Z opisu wynika, że problem pojawił się po 5 miesiącu życia, najprawdopodobniej w okresie rozszerzania diety. Niestety zbyt mało wiem o karmieniu dziecka od urodzenia, żeby wypowiadać się, gdzie dokładnie tkwi problem. Słaby przyrost wagi może być wynikiem alergii pokarmowej, chorób przewodu pokarmowego, zaburzeń hormonalnych lub chorób ogólnoustrojowych. Dziecko powinno być dokładnie zbadane przez pediatrę, który wnikliwie przeanalizuje dietę dziecka. Następnie powinny być zaplanowane badania dodatkowe w zależności od wskazań ( np. z krwi, moczu, kału, USG jamy brzusznej...) i konsultacje u specjalistów - na pewno u alergologa, a może także u gastroenterologa i endokrynologa. Pozdrawiam:)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie