Witam,synek 11,5 miesiąca słabo przybiera na wadze mając 5 miesięcy ważył 8 kg obecnie 8.700.W ciągu dnia oddaje 2-3 luźne stolce.Na skórze suche plamy.Podejrzenie alergii pokarmowej.Syn ma dietę selektywną, nie podaje pomidorów, ryb i owoców małopestkowych .Podaje MM Babilon profutura.Nie wiem co dalej mam robić bo nie ma poprawy?
lek. Michał Brożyna
lek. Michał Brożyna
Pediatra, Kardiolog dziecięcy
Giżycko
Polecam wizytę ou gastroenterologa dziecięcego np .Prof .Cyrta ze szpitala dziecięcego .Pozdrawiam Michał Brożyna

lek. Dorota Musiał
lek. Dorota Musiał
Pediatra, Lekarz rodzinny
Kraków
Dzień dobry,
synek na pewno wymaga pogłebionej diagnostyki, też u alergologa.Przybór wagi jest zdecydowanie za mały.Nalezy zmodyfikowac diete, przeanalizowac ile dziecko zjada, byc może zmiany mleka na hydrolizat.
Pozdrawiam
Dorota Musiał

lek. Marzena Gajewska
lek. Marzena Gajewska
Pediatra
Warszawa
Z opisu wynika, że problem pojawił się po 5 miesiącu życia, najprawdopodobniej w okresie rozszerzania diety. Niestety zbyt mało wiem o karmieniu dziecka od urodzenia, żeby wypowiadać się, gdzie dokładnie tkwi problem. Słaby przyrost wagi może być wynikiem alergii pokarmowej, chorób przewodu pokarmowego, zaburzeń hormonalnych lub chorób ogólnoustrojowych. Dziecko powinno być dokładnie zbadane przez pediatrę, który wnikliwie przeanalizuje dietę dziecka. Następnie powinny być zaplanowane badania dodatkowe w zależności od wskazań ( np. z krwi, moczu, kału, USG jamy brzusznej...) i konsultacje u specjalistów - na pewno u alergologa, a może także u gastroenterologa i endokrynologa. Pozdrawiam:)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.