alergia kontaktowa

6 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie skąd w ogóle bierze się alergia kontaktowa ? Mam już jej dość nic nawet nie mogę dotykać nosić biżuterii i wszystko musi być hipoalergiczne - mam już dość tego kiedyś tak nie było zachorowałam dopiero w 2013 i od tego czasu jest masakra. Nie chcę tak żyć czy jest jakieś lekarstwo na tą chorobę na tą alergie kontaktową
Witam. Najpierw dobra diagnostyka testami platkowymi dobranymi wg wywiadu. Potem materiały edukacyjne i leczenie przewlekle dobrane do aktualnego stanu skóry. Choroby nie da się wyleczyć ale skutecznie wprowadzić w remisie. Zapraszam do gabinetu. Wskazana być może krótka hospitalizacji celem szerszej diagnostyki z konsultacja dermatologiczna. Pozdrawiam g.osmenda

Witam. Alergia kontaktowa to reakcja skóry na kontakt z danym alegenem. Jeżeli jest on znany to leczenie (zykle skuteczne) polega na ograniczeniu z nim kontaktu (zarówno bezpośrednio jak i np przez p/pokarmowy). Leczenie miejscowe zmian likwiduje stan zapalny alergiczny skóry ale nie działa przyczynowo czyli przy ponownym kontakcie z alergenem sytuacja się powtarza.
Witam serdecznie,
Jest zbyt wiele zmiennych, żeby prosto odpowiedzieć na te pytania.
Zapraszam na wizytę do Centrum Zdrowej Skóry.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski
Wymaga Pani diagnozy W Poradni Alergologicznej, pilnej.
Alergia nabywamy w miarę kontaktu z alergenem.Sprzyja jej predyspozycja genetyczna.Niestety nie umiemy odczulać tej postaci alergii a jej leczenie to stosowanie leków znoszących objawy i unikanie kontaktu z tym co nas uczula
Niestety pozostaje tylko unikanie czynników alergicznych.Stosowane sterydy przynoszą doraźną poprawę.Objawy chorobowe zależą od tzw limfocytów pamięci a te mogą żyć bardzo długo