alergia, immunologia

5 odpowiedzi
Zacznę od słów : moja sytuacja jest poważna ponieważ istnieje szansa, że problem moich dolegliwości zostanie kolejny
raz zbagatelizowany.

Mam 33 lata. Ponad dwa lata temu trafiłem na gastrologie z powodu ciągłych biegunek i utraty masy ciała do 60 kg
(schudłem 20). Lekarz POZ podejrzewał celiakie ponieważ występowały jeszcze inne obiawy: nogi i ręce
pokryte sączącymi się swędzącymi zmianami, bóle mięśniowe pleców (szczególnie po spożyciu pokarmów), problemy psychiczne.
Po gastroskopii i kolonoskopii stwierdzono helikobakter, zespół jelita drażliwego, przepukline przełyku.
Helikobakter został wyleczony. Waga ciała wróciła do normy. Natomias część obiawów sugerujących celiakie bądź alergie pokarmowe nie ustąpiła.
Skupiłem się na diagnostyce w kierunku alergii ponieważ celiakia została wykluczona.
Testy wziewne dodatnie (alergeny całoroczne pleśnie, pyłki, sierść zwierząt). Testy pokarmowe ujemne. Ige całkowite w normie.
Potem zrobiono mi test prowokacyjny z metaholiną - dodatni. Następnie trafiłem na dwa miesiące do szpitala - ropień płuca, pałeczka ropy błękitnej, mykobakterioza płuc - hiv i wirusowe
zapalenie wątroby zostało wykluczone. Potem okazało się że mam nietolerancję glukozy i nadciśnienie 2 stopień, egzemę, wysoki cholesterol. Potem znów trafiłem do szpitala zapalenie płuc i
grypa typu A. Tam stwierdzono obostrzenia w oskrzelach oraz padło podejrzenie na zaburzenia odporności. W między czasie trafiłem też na pogotowie po zjedzeniu orzeszków i ryby(spuchłem,
miałem ciało pokryte wysypką i wysokie ciśnienie oraz tętno).

Co ja zaobserwowałem to mało kogo obchodzi niestety. Antybiotykoterapia wzmaga u mnie reakcje alergiczne. Antybiotyki biorę średnio co miesiąc bo albo zapalenie płuc
albo zatok, albo jakiś ząb itp. Na taką reakcję alergiczną która obiawia się bardzo różnie: czasami jest to tylko uczucie pieczenia całej skóry szczególnie twarzy
pojawia się wtedy taki motyl w okolicy nosa i puchną mi uszy, problemy z oddychaniem, jakiś świąd skóry, bóle nóg lub pleców, czasami wachania ciśnienia albo wysokie
a ostatnio spadło do 80/40/40 pomagają nie zawsze te same leki. Czasami wystarczy telfexo. Czasami muszę podać steryd domięśniowo.
O co mi chodzi. Już tłumaczę. Jeśli tak często muszę brać antybiotyk to uczulam się prawie na wszystko (szare mydło na przykład) to z koleji zmusza do podania
leków mam na myśli sterydy. Sterydy podnoszą cukier. Dzisiaj mialem 300 po 2h od posiłku. Klinika alergologii w Łodzi każe mi odstawić leki na 2 tygodnie w celach
przeprowadzenia dignostyki - nie da rady. Poradnia leczenia odporności - termin za 4 miesiące.

Straciłem już jedną pracę z powodu zwolnień zaraz stracę drugą. Mój kalędarz od dwóch lat to średnio 3 wizyty u lekarzy różnych specjalności w tygodniu i nic więcej.
Mam 2 grupę od 12 lat lecze się psychiatryczne ale teraz wiem, że nie mam już siły. Nie mam siły na walkę z depresją i lękami ponieważ somatyczne jest coraz gorzej.

Proszę chociaż o poradę. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować.

Dziękuję i pozdrawiam
Szanowny Panie
Nie wiem czy już się kiedyś spotkaliśmy czy też nie mam wrażenie że tak ...może w all med na retkini?? kojarzę ilość schorzeń....ale miałem wielu pacjentów i mogę się mylić.....

proszę wziąść skierowanie od lekarza poz do poradni alergologicznej i zgłosić się jak najszybciej do szpitala sw rodziny ul. Wigury 19 każdego dnia od 9 do 15 . dopisek na skierowaniu- pilne!! przyjmiemy Pana od razu i pomożemy że wszystkich sił. Damy radę. Pozdrawiam Tomasz Grzelewski proszę dzwonić do szpitala świętej rodziny lub do mnie ...6.0.8.0.2.1.2.2.4.

prawdopodobnie ma Pan ciężkie zaburzenia odporności . I tylko potwierdzenie tych zaburzeń może Panu pomóc. Otrzyma Pan wtedy regularnie ciałka odpornościowe i problem z infekcjami powinien ustąpić. Proszę nie spożywać żywności przetworzonej i mięsa z intensywnego tuczu. Przy Pana skłonności do alergii pogarsza ono Pana zdrowie.
witam
problem jest dość skomplikowany, nie ulega wątpliwości, ze jest Pan alergikiem, z objawami astmy oskrzelowej uczuleniowej- stąd nawracające infekcje dróg oddechowych i co wiecej z objawami zespołu alergii jamy ustnej po pokarmach wynikającej najpewniej z reakcji krzyżowych z alergenami pyłkowymi. Wiele schorzeń internistycznych nakłada się na alergię, co dodatkowo zakłóca obraz. Sądzę, ze w wielu sytuacjach, można leczyć się bez antybiotyków, szczególnie jeśli są to objawy zaostrzenia astmy i nieżytu nosa na tle alergicznym. Problem wymaga pogłębienia tematu na wizycie.
Witam serdecznie,
Zapraszam na bilans biologiczny. Postaram się Panu pomóc jak tylko będę potrafił najlepiej.
Pozdrawiam:).
Piotr Niedziałkowski
Dzień dobry, jeżeli nie może Pan odstawić leków to warto zrobić swoiste IgE na alergeny pokarmowe i powietrznopochodne. Jest to badanie z krwi i nie wymaga odstawiania leków. Wskazane by było wykonanie testów płatkowych - celem wykluczenia alergii na nikiel, ale to wymaga odstawienia leków tak jak przed testami skórnymi. Jeżeli był zrobiony test prowokacyjny z metaholiną i jest dodatni, to rozumię, że były duszności i rozpoznano u Pana astmę i jest Pan teraz z tego powodu leczony.
Analizując wywiad pulmonologiczny - tak wskazane jest przeprowadzenie diagnostyki w poradni leczenia odporności.