Biorę Aknenormin od 2 miesięcy teraz rozpocząłem 3 miesiąc kuracji przyjmuję 20 mg dziennie i właśnie ostatnio pojawiły sie u mnie objawy osłabienia, zawroty głowy i ogólne przemęczenie. Chciałbym sie zapytać czy mogę odstawić tabletki na kilka dni dodam że jestem studentem i aktualnie mam sesję co powoduje u mnie stres. Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego. I co w przypadku gdybym musiał odstawić tabletki na zawsze bo kuracja trwała chyba zbyt krótko żeby sie wyleczyć do końca?
lek. Iwona Bryszewska-Cyniak
lek. Iwona Bryszewska-Cyniak
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Warszawa
Szanowny Panie, przed odstawieniem tabletek proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Opisywane przez Pana zawroty głowy i ogólne osłabienie to jeden z typowych skutków ubocznych stosowania izotretinoiny. Pozdrawiam!

lek. Łukasz Preibisz
lek. Łukasz Preibisz
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Warszawa
zapraszam na konsultacje. Bez osobistego kontaktu z loekarzem nie ma możliwości wyboru metody leczenia

dr n. med. Paweł Rujna
dr n. med. Paweł Rujna
Lekarz medycyny estetycznej, Dermatolog
Warszawa
Witam,
Na kilka dni może Pan odstawić leczenie. W przypadku chęci przerwania leczenia proszę skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym bo nie wiem na jakim etapie leczenia Pan jest.
Pozdrawiam.

Może mieć to związek z sesją, ale zdarzają się też podobne objawy po aknenorminie. Może Pan odstawić tabletki na kilka dni, przy długotrwałym stosowaniu nie ma to dużego znaczenia-potem próbowałbym wrócic do mniejszej dawki (10 mg/dz)- jeśłi ma Pan tylko 20 mg, moze 1 tbl co drugi dzień.

lek. Bożena Mamcarz
lek. Bożena Mamcarz
Dermatolog, Alergolog, Lekarz medycyny estetycznej
Warszawa
Dla osiągnięcia efektu konieczna jest dawka kumulacyjna -120-150 mg na kg masy ciała.Myślę, ze w 3 M-ce nie można osiągnąć takiej dawki .Proszę jednak skonsultować to z lekarzem prowadzącym.Oczywiście nie powinno się przerywać leczenia ale jeżeli źle Pan się czuję to pewnie kilka dni nie spowoduje nic złego .Pozdrawiam i życzę zdrowia

lek. Emilia Łojewska
lek. Emilia Łojewska
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Warszawa
Witam,
pewnie jest to związane z sesją, ale lek ma także wiele działań niepożądanych- wynikających głównie z suchości. Myślę, że na kilka dni można przerwać kurację.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska

dr Katarzyna Kowalska-Górska
dr Katarzyna Kowalska-Górska
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Wrocław
Proszę pilnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który zleci potrzebne badania dodatkowe i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.