Aknenormin i skutki uboczne

7 odpowiedzi
Biorę Aknenormin od 2 miesięcy teraz rozpocząłem 3 miesiąc kuracji przyjmuję 20 mg dziennie i właśnie ostatnio pojawiły sie u mnie objawy osłabienia, zawroty głowy i ogólne przemęczenie. Chciałbym sie zapytać czy mogę odstawić tabletki na kilka dni dodam że jestem studentem i aktualnie mam sesję co powoduje u mnie stres. Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego. I co w przypadku gdybym musiał odstawić tabletki na zawsze bo kuracja trwała chyba zbyt krótko żeby sie wyleczyć do końca?
Może mieć to związek z sesją, ale zdarzają się też podobne objawy po aknenorminie. Może Pan odstawić tabletki na kilka dni, przy długotrwałym stosowaniu nie ma to dużego znaczenia-potem próbowałbym wrócic do mniejszej dawki (10 mg/dz)- jeśłi ma Pan tylko 20 mg, moze 1 tbl co drugi dzień.

Witam,
pewnie jest to związane z sesją, ale lek ma także wiele działań niepożądanych- wynikających głównie z suchości. Myślę, że na kilka dni można przerwać kurację.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Szanowny Panie, przed odstawieniem tabletek proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Opisywane przez Pana zawroty głowy i ogólne osłabienie to jeden z typowych skutków ubocznych stosowania izotretinoiny. Pozdrawiam!
zapraszam na konsultacje. Bez osobistego kontaktu z loekarzem nie ma możliwości wyboru metody leczenia
Witam,
Na kilka dni może Pan odstawić leczenie. W przypadku chęci przerwania leczenia proszę skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym bo nie wiem na jakim etapie leczenia Pan jest.
Pozdrawiam.
Dla osiągnięcia efektu konieczna jest dawka kumulacyjna -120-150 mg na kg masy ciała.Myślę, ze w 3 M-ce nie można osiągnąć takiej dawki .Proszę jednak skonsultować to z lekarzem prowadzącym.Oczywiście nie powinno się przerywać leczenia ale jeżeli źle Pan się czuję to pewnie kilka dni nie spowoduje nic złego .Pozdrawiam i życzę zdrowia
Proszę pilnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który zleci potrzebne badania dodatkowe i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska