ACL rekonstrukcja

1 odpowiedzi
Witam, w lipcu 2016 miałam rekonstrukcje ACL, po operacji przez cały czas byłam pod opieką rehabilitacyjną. Niestety w moim przypadku wystąpiły komplikacje, i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, a mianowicie ma problem z całkowitym zgięciem kolana. do tej pory osiągnęłam zgięcie ok 120 stopni. Później pojawia sie ból w okolicy ciała hoffy i z tyłu uda (miałam pobierany własny materiał do przyszczepu). Biernie jestem w stanie zgiąć do pośladka ale z dużym bólem. Dość późno bo dopiero ok 7 m-cu zaczęłam ćwiczyć na siłowni właśnie ze względu na brak zgięcia. Proszę o opinię w tej sprawie.
Pozdrawiam Barbara
Do momentu kiedy nie obejrze rezonansu magnetycznego to bedzie ciężko coś wywnioskować, może artrofibroza?? czyli zrosty pooperacyjne, ale wtedy nawet biernie ciężko jest zgiąć kolano do posladka. A może poprostu zle zamontowano przeszczep ( nie pod takim kątem jak potrzeba) wszystko mozna rozwiac oglądając RM.