Abrazja czy Laser
5 odpowiedzi
Witam, mam od 3 lat problemy z dentofobią. Mam takie pytanie, czy borowanie metodą abrazja/laser jest u doktora możliwe? Czy można całkowicie uniknąć wiertarek?
Zapraszam na konsultację myślę że poradzimy sobie z lękiem przed stomatologiem,szkoda czekać z uszkodzonymi jedynkami ponieważ trzeba je pilnie zabezpieczyć .

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. W tym czasie mamy dobre srodki znieczulajace co gwarantuje ze zabieg odbywa sie bezbolesnie. Laserem nie stosuje. Mechanicznieb opracowuje ubytki wiertlem. Pozdrawiam

Dzien dobry,
Jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie zachowawcze z użyciem lasera, jednakże potrzebna jest wcześniejsza konsultacja i ustalenie dokładnego planu leczenia. Kompletne wyeliminowanie narzędzi rotacyjnych jest niemożliwe z uwagi na konieczność wykończenia wypełnień, a póki co nie da się tego wykonać za pomocą innych urządzeń niż jak Pan/Pani to określił/a wiertarek ;) zapraszamy na bezpłatna konsultację, byc moze leczenie w narkozie bedzie rozwiązaniem? Z wyrazami szacunku Michał Knast

Niestety nie wykonuje zabiegów metodą abrazji powietrznej ani lasera. Uniknąć "wiertarek" można tylko wtedy gdy próchnica jest mała. Gdy próchnica (ubytek) jest średnia i duża wtedy niestety nie da się bez.

Witam! Nie stosuję opracowywania ubytku zęba laserem. Po opracowaniu ubytku istnieje potrzeba ostatecznego oczyszczenia dna ubytku metodą tradycyjną. Czyli bez narzędzi obrotowych nie można dokończyć pracy.Opracowywanie zębów metoda laserową nie jest do dziś dopracowane, ze względu na utrudnione odprowadzanie ciepła, co może w przyszłości objawić się stanem zapalnym miazgi z powodu przegrzania. Natomiast stomatologia dysponuje szeroką gamą środków znieczulenia miejscowego i przewodowego. Proszę mi wierzyć-pacjent nic nie czuje. Proszę poczytać opinie na moim profilu, gdzie wypowiedzieli się pacjenci. Jest to świetna okazja pozbycia się dentofobii i poprawy komfortu życia psychicznego. Proszę się nie bać. Proszę się przemóc, umówić na wizytę u stomatologa, któremu Pan ufa i dokonać leczenia w znieczuleniu metodą tradycyjną. Pomimo postępu w technice i ogromnego rozwoju stomatologii, jest to do dziś najpewniejsza metoda leczenia.
Pozdrawiam serdecznie. Życzę podjęcia "męskiej" decyzji.
Joanna Ziółkowska

Eksperci

Paulina Drozdowska

Paulina Drozdowska

Stomatolog

Świdnica

Donata Oziemczuk

Donata Oziemczuk

Stomatolog

Zielona Góra

Justyna Talmont

Justyna Talmont

Stomatolog

Warszawa

Iwona Orczyk

Iwona Orczyk

Stomatolog

Jaworzno

Ewa Felis-Otrzonsek

Ewa Felis-Otrzonsek

Stomatolog, Chirurg stomatologiczny

Jastrzębie-Zdrój

Agata Kotowska

Agata Kotowska

Stomatolog

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących usługi: dentofobia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.