9 lat temu założono mi mosty na metalu. Po lewej stronie jakieś 3 lata temu zauważyłam, że podczas j

1 odpowiedzi
9 lat temu założono mi mosty na metalu. Po lewej stronie jakieś 3 lata temu zauważyłam, że podczas jedzenia czegoś lepkiego typu pierogi most odskakuje mi na lewej czwórce i czuję brzydki posmak w ustach a co za tym idzie również zapach. Podejrzewam, że ząb się pod nim psuje ale nie boli póki co. Aż boję się iść do dentysty bo przerażają mnie również koszta z tym związane. Czy na takie mosty jest jakaś gwarancja? Czy to już za długo czasu minęło? Co robić w takiej sytuacji?
Witam
Nie znam gabinetu, który daje tak długą gwarancję na prace protetyczną. Większość gabinetów w okresie gwarancji zastrzega by pacjent zgłaszał się na wizyty kontrolne co 6 miesięcy, oraz w jak najkrótszym czasie ( tydzień dwa) od momentu zauważenia wady - a nie po okresie 3 lat.
Wracają do sedna sprawy, jeśli doszło do odklejenia mostu na filarze protetycznym (zębie) to proszę nie czekać, ponieważ taka nieszczelność i unoszenie się pracy protetycznej powoduje zasysanie silny z treścią pokarmową pod koronę, a to stwarza idealne warunki do bardzo szybkiego rozwoju próchnicy w danym miejscu. Dalsze oczekiwanie może tylko doprowadzić do sytuacji, ze dany ząb będzie nadawał się tylko do ekstrakcji, a to napewno spowoduje duże koszty leczenia. Proszę nie czekać, tylko działać.
Pozdrawiam, Tomasz Żuchowski