8 miesiecy temu skrecilam staw skokowo-goleniowy (uszkodzenie torebki stawowej i naderwane wiezadla)

1 odpowiedzi
8 miesiecy temu skrecilam staw skokowo-goleniowy (uszkodzenie torebki stawowej i naderwane wiezadla). Po zakonczeniu leczenia (2.5 miesiaca) rozpoczelam rehabilitacje, ktora trwala 2 miesiace. Lecz staw skokowy w 1/3 zostal okreslony jako niesprawny (opor w zginaniu). Potem powoli 2x w tygodniu zaczelam biegac. Niestety po 1.5 miesiaca bol sie znasilil i wykonalam rezonans. Wynik: naderwane, bardzo waskie i niewydolne ATFL. Lekarz zalecil noszenie srabilizatora...W obecnej sytuacji epidemi COVID-19 rehabilitacja jest malo mozliwa (poza cwiczeniami w domu). Moje pytanie brzmi: ile czasu potrzeba na wygojenie oraz czy wiezadla samo sie zagoi ??? Dodam, iz wykonuje zawod, w ktorym wymagana jest sprawnosc fizyczna, a stan mojej nogi po tylu miesiacach zaczyna mnie martwic.
Pozdrawiam
Który lekarz w XXI wieku leczy zachowawczo skręcenie kostki? Przecież po 2.5 miesiąca to Pani powinna maraton biegać... a źle leczone uszkodzenia torebki czy więzadeł skutkują zrostami, z którymi ciężko potem coś poprzez rehabilitacje zrobić. Reasumując miała Pani złe przeprowadzone leczenie, za późno wdrożona rehabilitacje co zaskutkowała powyższym. Więzadła i torebka goi się około 8-12 tygodni potem przez kolejne 12-36 tygodni trwa przebudowa. Należy wdrożyć porządna terapie manualna i cwiczenia specjalistyczne. Bez tego może w przyszłości taka kostka przejść w nawykowe zwichnięcie i co jakiś czas będą podobne historie. Zapraszam do gabinetu.