7 tydzień połogu

8 odpowiedzi
Witam. Jestem w 7 tygodniu połogu. Byłam tydzień temu na wizycie. Lekarz powiedział że podobno macica się obkurczyla. Ale dlaczego mam jeszcze odchody? Tzn. Przezroczysta wydzielina śluz, czasami lekko żółty. I pobolewa Mnie brzuch. Czy mam się czym martwić? Badał mnie. Twierdząc że w pochwie nic nie ma. Na usg podobno też nie było nic. Ale dodam,ze ma stary aparat usg. Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam. Połóg trwa przeciętnie 6 tygodni, czasem nieco dłużej. Jeżeli nie występują silne dolegliwości bólowe, ani gorączka takie odchody nie powinny Pani martwić. Jeżeli objawy nadal będą występowały bądź się nasilały proponuję ponowną konsultację z ginekologiem. Pozdrawiam.

Połóg rzeczywiście trwa 6 tyg jednak czasami macica opróżnia się dłużej. Jednak jeśli odchody nabierają nieprzyjemnego zapachu i do tego dochodzi ból brzucha to trzeba to ponownie zgłosić lekarzowi.
Pozdrawiam,
Katarzyna Jaroszewska
Proszę się nie martwić, wszystko wygląda tak jak należy.
Szanowna Pani
Jestem przekonany, że lekarz prowadzący prawidłowo ocenił aktualny stan Pani zdrowia. Wprawdzie "książkowo" po sześciu tygodniach biała wydzielina powinna zaniknąć ale w życiu nie zawsze jest jak w podręczniku. Proponuję kontrolne badanie u swojego opiekuna za 2 tygodnie
Witam, pobolewania podbrzusza mogą występować, szczególnie podczas karmienia.
Dobrze,ze wydzielina jest śluzowa, bezwonna.
Jeśli ma Pani wątpliwości co do jakości aparatu usg to prosze odwiedzić lekarza dysponującego lepszym sprzętem.
Pozdrawiam
Połóg to bardzo indywidualna sprawa, czasem odchody utrzymują się dłużej i nie jest to nic złego. Nie można za to zignorować objawów bólowych - trzeba wykluczyć np. infekcje, lub pozostawienie resztek łożyska. Powinna Pani zrobić badania z krwi, morfologię i CRP.
Szanowna Pani, - jest ok śluz norma, pobolewania macicy towarzyszą karmieniu / standard/.
jeżeli zapach z pochwy normalny, brak temperatury, brak wzdęcia brzucha. brak dodatniego Goldflama, czyli obustronnie negatywny - to ok
pzdr artur mazur kalisz
Taqk może być