6 tygodni temu dostałam zapalenia tylnej ściany gardła z dużym naciekiem zapalnym po jednej stronie

6 tygodni temu dostałam zapalenia tylnej ściany gardła z dużym naciekiem zapalnym po jednej stronie i owrzodzeniowego zapalenia gardła leżałam w szpitalu 2 tygodnie.przyjmowalam biseptol, zinnat i sterydy.mimo wypisania do domu do tej pory węzły po tej jednej stronie mają wielkość ok 24 mm na szyi i liczne węzły chłonne podzuchwowe po 19 mm oraz odczuwam silny rwący ból pod żuchwa który nie pozwala mi spać w nocy.tomograf szczękowy nie wykazał żadnej choroby zębów.morfologia i crp idealne.toksoplazmoza ujemna.laryngolog twierdzi że czasem tak jest.usg wykazało prawidłową strukturę węzłów reaktywne pozapalne.jakie jeszcze przyczyny mogą powodować tak silny ból pod żuchwa i do jakiego lekarza powinnam się jeszcze udać? Może powinnam wykonać dodatkowe badania?

1 odpowiedź


Dzień dobry, Odczynowe węzły chłonne po infekcji tego typu mogą utrzymywać się długo - nawet do kilku miesięcy. Najważniejsza jest ich ocena w USG, w którym Pani węzły zostały określone jako pozapalne. Warto rozważyć kontrolną wizytę u laryngologa za kilka tygodni. Pozdrawiam serdecznie, lek. Bartosz Bieżyński

lek. Bartosz Bieżyński

lek. Bartosz Bieżyński

chirurg onkologiczny

Wrocław

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.