6 dni temu miałem usunięty zab trzonowy 8 lub 7 dolny, przy usuwaniu nie było zadnych komplikacji. P

4 odpowiedzi
6 dni temu miałem usunięty zab trzonowy 8 lub 7 dolny, przy usuwaniu nie było zadnych komplikacji. Po usunięciu zęba dentystka zszyla ranę. Dodam że zab miałem wyrwany o 19 a ból pojawił się już w nocy i trwa do dzisiaj czyli 6 dni , pomaga tylko ketanol. Od 5 dni biorę antybiotyk dalacin ale nie ma poprawy. Proszę o poradę czy tyle czasu może trwać ból bo usunięciu? Byłem u dentystki i powiedziala że wszystko wygląda ok ale nie jest ok.
Dzień dobry. Proszę przesłać zdjęcie zębów

Dzień dobry,

wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego oraz wykonanie zdjęcia rtg w celu właściwego zdiagnozowania problemu.
1. Antybiotyk nie jest lekiem przeciwbolowym, więc jego brak wpływu na dolegliwości bólowe nie dziwi.
2. Ketonal jest lekiem przeciwbólowym i jeśli dolegliwości zmuszają do brania 100-200mg dziennie z dobrym efektem przez pierwszy tydzień po zabiegu, to dziwnym nie jest.
3. Kontrola, toaleta rany z resztek paszy ew. leki miejscowe mogą pomóc.
Jeżeli jest to ból narywający, podobny na przykład do bólu skalecznego palca - to tak, może trwać do 3 tygodni, jako proces gojenia. Po usunięciu szwów lekarz Pani powie co dalej. Pozdrawiam !