4 lata temu zrobiłam rezonans kręgosłupa szyjnego i opis-na poziomie c4-c5 obecność pośrodkowej zbac

2 odpowiedzi
4 lata temu zrobiłam rezonans kręgosłupa szyjnego i opis-na poziomie c4-c5 obecność pośrodkowej zbaczajacej na stronę prawą wypukliny km która uciska na worek oponowy i zwęża nieznacznie prawy zachylek boczny kanału kręgowego. Na poziomie c5-C6 obecność dużej symetrycznej szerokopodstawnej wypukliny km, która uciska na worek oponowy modeluje rdzen kregowy, zwęża oba zachylki boczne kanału kręgowego i oba otwory międzykręgowe na tym poziomie. Wypuklina przylega do obu korzeni nerwowych c6. Na poziomie c6-c7 obecność prawo bocznej wypukliny krążka między kręgowego która wypełnia prawy otwór międzykregowy i uciska na prawy korzeń nerwowy C7. Neurolog stwierdziła że nowy rezonans jest niepotrzebny bo wie co mi jest. A mi słabnie siła w prawej ręce. Boli mnie stałe bez przerwy kark. W plecach mam ból. Dretwieja mi rece. Czuje prądy do lewego palca środkowego. Boli mnie lewa stopa. Czasami mam uczucie jakbym miała zemdlec. Nie mogę uniesci rąk do góry by powiesic firankę bo nogi robiały mi się dziwnie słabe i miękkie. Leżąc jak mam rękę zwlaszvza prawa, w gorze na chwile to już jej sama nie opuszcze tylko musze druga reka ja opuscic. Ból towarzyszy mi codziennie. Niedawno skończyłam serię zabiegów po pięć dziennie przez dwa tygodnie, ale poprawy żadnej. Proszę o poradę co dalej. Pozdrawiam Aga
Dzień dobry. Biorąc pod uwagę skargi może być wskazane leczenie operacyjne. Należy zgłosić się do neurochirurga z wynikiem AKTUALNEGO badania MR kręgosłupa. Badanie z przed 4ch lat należy uznać za nie aktualne. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Odpowiedź na pytanie wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Zapraszam na konsultację.