4 dni temu miałem usunięty zab trzonowy 8 lub 7 dolny, przy usuwaniu nie było zadnych komplikacji. P

6 odpowiedzi
4 dni temu miałem usunięty zab trzonowy 8 lub 7 dolny, przy usuwaniu nie było zadnych komplikacji. Po usunięciu zęba dentystka zszyla ranę. Minęły już 4 dni ale cały czas jest ból, pomaga tylko ketanol. Od 4 dni biorę antybiotyk dalacin ale poprawa jest nikla. Czy to normalna sytuacja?
Jeśli ból pojawił się po 3 dobie należy spodziewać się miejscowego zapalenia kości tzw. zapalenie zębodołu.
Najskuteczniejszym leczeniem jest wizyta u stomatologa, który wprowadzi procedurę leczenia suchego zębodołu.
Pomaga płukanie wewnątrz zębodołu,laser,specjalne tabletki do rany.Bez dentysty będzie Pani cierpiała,zwłaszcza w nocy.

Tak może zdarzyć się tak zwanY suchy zębodol , należy wtedy zgłosić się do lekarza na aplikacje leku do rany.
Dzień dobry. Objawy opisane przez Panią mogą sugerować obecność zapalenia zębodołu lub suchego zębodołu. Aby to stwierdzić należy skonsultować się u lekarza przeprowadzającego zabieg . W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam
Witam,
Są dwie możliwości albo mamy stan zapalnym ( ropnym ), albo suchy zębodoł.
Nie widząc Pani klinicznie ciężko jest postawić diagnozę. Najlepszą metodą jest konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg.W razie wątpliwości służę pomocą.
Pozdrawiam
jeżeli jest to ból narywający, jeżeli zabieg byl z dłutowaniem i długo trwajacy, - może być to objaw gojenia. Zgłosić się tam gdzie wykonano zabieg !!! nie czekać do wizyty usunięcia szwów. Ból może występować do 3-tygodni, ale słabnący.
Dzień dobry,
konieczna jest jak najszybsza wizyta w gabinecie stomatologicznym, należy zgłosić się do stomatologa, który wykonywał zabieg.
Pozdrawiamy