30maja 2018 skręciłam po raz 8 lewy staw skokowy (cierpię podobno na nawykowe skręcenie stawu skokow
1
odpowiedzi
30maja 2018 skręciłam po raz 8 lewy staw skokowy (cierpię podobno na nawykowe skręcenie stawu skokowego jak to lekarz nazwal).Ból utrzymywal się pierwsze 2 dni i teraz już w ogóle nie boli.Tylko martwi mnie pewna rzecz,ten staw skokowy ciągle mi puchnie i juz niektórzy mi mówili że mam 2 razy większy od drugiego.Przykładami lód ale opuchlizna nie chce zejść. Dlaczego to nie schodzi?Fizjoteraupeta podejrzewa nawykowe skręcenie stawu skokowego czy to może być to?Z kolei lekarz podejrzewa zerwanie wiezadla trojgraniastego oraz ATFL i czekam na rezonans.Czy mogły zostać one zerwane i od czego są te wiezadla wymienione odpowiedzialne?Dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry. Podane więzadła są głownie odpowiedzialne za stabilność stawu skokowego, wykonany rezonans da odpowiedz o uszkodzeniach do których doszło w trakcie tych wielu urazów skrętnych. Z obrzękiem mogą pomoc zabiegi rehabilitacyjne lub kinesiotaping. Pozdrawiam MN
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Poszukuję lekarza seksuologa, który zajmuje się diagnostyką osób transseksualnych w województwie lubelskim :)
- Co moze byc przyczyna sztywnienia szczeki i nienaturalne ulozenie jezyka powstale po leczeniu kanalowym.Zab bolal nawet po leczeniu i zostal wyrwany ale nadal nie czuje tej lekkosci w szczece,choc nie ma problemu z otwieraniem ust?
- Czy po leczeniu kanalowym mozliwe jest uszkodzenie nerwu albo jakis inny skutek uboczny,kiedy z nieznanych przyczyn zab po leczeniu kanalowym boli i po wyrwaniu go nie ma ulgi a inne zeby sa zdrowe.Strona tam gdzie byl ten zab jest minimalnie ociezala i wszystkie zeby sa wrazliwe,ktos pomoze?
- A trzeba robić od razu dwie czy wystarczy jedną. Dentysta najpierw namawiał mnie na dwie, że niby kolor będzie się różnił a ostatnio, dzisiaj, że druga była już leczona kanalowo i ma duże wypełnienie więc może mi za pół roku pęknąć i w ogule lepiej będą się trzymać.?
- Zacznę od tego że jestem alergikem nie lecze. Od roku mam problem z klatka piersiowa. Gdy zachoruje odrazu rzuca mi się na klatkę. Robi mi się ciężko na niej słyszę lekkie szmery u ciężko się czasem oddycha. Zawszę po prawej stronie. I boli tak aż czuje z tyłu. Zastanawiam się czy to płuca czy…
- Co jeżeli uszczerbał mi się kawałek zęba? Czy to jest na NFZ?
- Dziś mija 5 tydzień po otwartym złamaniu podudzia zespolonym gwoździem śródszpikowym, 2 tygodnie od wyjęcia szwów z rany. Rana jest cały czas otwarta, sączy się z niej żółtawy płyn (bez objawów zakażenia-ropy, zapachu, bólu czy podwyższonej temperatury okolic rany), 2 razy dziennie zmieniany…
- Jako dziecko bylam wykorzystywana... zaczęłam terapie... od dłuższego czasu zaczęły tez pojawiać sie flashbacki... czy one sa wyobrażeniem czy wspomnieniami?
- Mój 9 miesięczny szczeniak od 2 mc częściej lub rzadziej wymiotuje. Leczony był na bakterie układu pokarmowego i refleks. Niestety wymioty po kilku dniach znow wracały. Odrobaczany ostatnio był w styczniu. Nasza pani weterynarz zleciła rtg niestety na nim nadal nic nie wyszło. Czy problemem wymiotow…
- Mam zalecenie wykonania biopsji mamotomicznej piersi. Czy Pan wykonuje taką biopsję?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.