2 tygodnie temu byłam w górach, nie były to największe szczyty górskie, bo max to 1000m.n.p.m.( jedn
1
odpowiedzi
2 tygodnie temu byłam w górach, nie były to największe szczyty górskie, bo max to 1000m.n.p.m.( jednego dnia), następnie mniejsze wycieczki po okolicach. Wieczorem tego dnia poczułam swędzenie na udach, po powrocie do pokoju i zdjęciu spodni( cały czas byłam tylko w dżinsach, nie miałam innej odzieży ochronnej tj. specjalnych spodni itd) zobaczyłam, ze mam całe czerwone wewnętrzne strony obu ud, na których dodatkowo odbił się szew od spodni. Nie miałam czym posmarować tego. Skóra nie była pęknięta itd, była tylko czerwona, do rana trochę zeszło. Niestety, mijają 2 tygodnie a skóra jest w tym miejscu bordowa, nadal czerwona, nie zmniejsza się to zaczerwienie. Znajduje się to na obu udach od strony kolana i kończy się na 2/3 wysokości uda, ma szerokość ok 8cm. Wtedy tez zrobiło mi się dziwne „kółko” wokół łydki, nieco ponad kostką, na obu nogach zaczyna się dokładnie w tym samym miejscu, jest identyczne. Dodam, ze buty akurat miałam wysokie, wyższe niż miejsce gdzie znajduje się owe zaczerwienie, a tez skarpetki były wyżej niż to coś. Stosuje obecnie na te zmiany maść linomag i krem bepanten plus. Proszę o pomoc co to może być i co stosowac.
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.