2 miesiące temu rozcięłam sobie głowę, dosyć głęboko, ale nie pojechałam na szycie. Mimo, że minęło
1
odpowiedzi
2 miesiące temu rozcięłam sobie głowę, dosyć głęboko, ale nie pojechałam na szycie. Mimo, że minęło już 2 miesiące to nadal mam mały twardy guzek/zgrubienie. Czy jest to groźnie? Czy powinnam się wybrać do lekarza ? Smaruje bliznę bliznasilem i olejkiem rycynowym.
W celu oceny "guzka" musiałaby Pani udać się do chirurga,który obejrzy opisywane przez Panią miejsce. Jeśli rana nie została zszyta i zagoiła się przez ziarninowanie tzn. że powstała w jej wyniku blizna będzie większa i grubsza niż ta która powstaje przy zamknięciu rany przez zbliżenie tkanek (szycie). Blizny ulegają przebudowie do około roku więc jest szansa,że zgrubienie się zmniejszy. W najgorszym wypadku można wykonać plastykę blizny.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.