2 miesiące temu miałam skleroterapię na udzie. Wszystko było ok. przez miesiąc po skleroterapii. Po

1 odpowiedzi
2 miesiące temu miałam skleroterapię na udzie. Wszystko było ok. przez miesiąc po skleroterapii.
Po miesiącu zaczęłam stosować krem Keladerm i zaczął się ból uda oraz przeczulica skóry. Uraża mnie nawet tkanina od piżamy. Preparat odstawiłam ale niczego to nie zmieniło. Zadzwoniłam do lekarza ale stwierdził, że być może dopiero teraz rozpoczął się u mnie proces zamykania żyły i mam brać leki przeciwzapalne. Wzięłam, uspokoiło się ale kiedy tylko chcę zdjąć na noc pończochę to od razu mam przeczulicę skóry a rano budzę się z bólem całego uda. Co może być przyczyną? Nie chcę spać w tej pończosze do końca życia.
Przyczyn takich dolegliwości może być kilka: np. stan zapalny, zakrzepica żylna lub rekanalizacja żylaka. Bez oceny wzrokowej, palpacyjnej i USG doppler będą to tylko przypuszczenia. Powinna się Pani udać na wizytę do lekarza wykonującego zabieg lub innego flebologa.