2,5-letnie dziecko z mokrym duszącym kaszlem

1 odpowiedzi
Witam
Mój 2,5 letni synek od listopada 2016 walczy z alergią (?), najpierw mokry nasilający się kaszel, potem duszności, przedłużony oddech, na końcu inhalacja z Berodualu i objawy ustępują. Robiliśmy testy na alergię, z krwi -pakiet wziewny, wynik - kl. 0, we wszystkich badanych alergenach. Raz reaguje po skakaniu na łóżku, a raz po spacerze (i to też nie zawsze i nie wszędzie). Obecnie stosujemy się do zaleceń pediatry, ale czujemy, że to nie to. Czy przyjmuje Pan też dzieci?
Dzień dobry. W tym wieku u dzieci ( i do ok. 6-7 r.ż.) często występuje tzw świszczący oddech i dusznosci. Zdecydowanie najczęściej przyczyną są infekcje i leczenie prowadzi się zwykle w okresach objawowych. W grupie tej są również dzieci, u których objawy powyższe są objawami astmy wczesnodziecięcej i cała trudnośc polega na "wyłapaniu" tych dzieci. Wówczas najczęściej prowadzimy leczenie przewlekłe. Myślę, że wskazane byłoby udać się z dzieckiem do alergologa-pediatry.