16-latek zachowuje sie dziwnie

3 odpowiedzi
Witam,
Mam problem z moim 16-letnim synem. Od jakiegos czasu widze ze cos dzieje sie z nim nie tak. Ma zmienione oczy, nie chce ze mna otwarcie i szczerze rozmawiac, boi patrzec mi sie w oczy. Po przyjsciu do domu po spotkaniu z kolegami zamyka sie w pokoju i nie pozwala nikomu wejsc. Podejrzewam ze razem z kolegami podpalaja trawke. Pani doktor, czy jest moze jakis domowy sposob aby to wykryc? Jak powinnam postepowac z chlopakiem zeby naklonic go do wyjasnienia prawdy i moze do konsultacji z psychologiem.
Witam,
Z uwagi na brak kontaktu z pacjentem ciężko jest mi odnieść się do sytuacji. Proponuję umówić wizytę u specjalisty w trakcie której psycholog lub psychiatra rozpozna problem.
POzdrawiam

Być może Pani podejrzenia są słuszne, ale trudno to jednoznacznie rozstrzygnąć. Rozumiem, że to dla Pani trudna sytuacja. Proszę pamiętać, ze nawet jeśli syn nie zdecyduje się na spotkanie z psychologiem zawsze Pani może przyjść i zrobić coś dla sibie.
Dzień dobry. To bardzo ważne, że zauważyła Pani zmianę w zachowaniu syna i zrozumiałe, że się pani martwi. Proponuję szczerze porozmawiać z dzieckiem o tym, co Pani zauważa i o dlaczego to Panią niepokoi - jeśli zdecyduje się Pani zgłosić z synem do psychologa, będzie wiedział, jakie są tego powody, ale być może sama rozmowa dużo wniesie. Testy na obecność narkotyków, w tym THC, są dostępne w aptece i można ich używać samodzielnie w warunkach domowych. Pozdrawiam! Aneta Hanusiak