12 lat temu miałem robione blokady w związku z przepukliną L4/5 (8mm) Obecnie problemy z kręgosłupe

1 odpowiedzi
12 lat temu miałem robione blokady w związku z przepukliną L4/5 (8mm)
Obecnie problemy z kręgosłupem powracają
Mam taki wynik MR, macie jakieś rady?
Oś kręgosłupa L odprostowana.
Wysokość trzonów kręgów w normie.
Zmian obrzękowych w szpiku kostnym nie widać.
Na pograniczu L/S krąg przejściowy- ostatni wydzielony krążek liczę jako hypoplastyczny L5/S1, cechy sakralizacji
kręgu L5.
Poziom L3/L4- krążek odwodniony, minimalnie obniżony w części tylnej, z cechami przebytego uszkodzenia
pierścienia włóknistego grzbietowo. Krążek uwypuklony szerokopodstawnie grzbietowo i dwubocznie ( na ok 5mm ),
istotnie zwęża oba otwory międzykręgowe, bardziej lewy, z przyleganiem do nerwu.
Poziom L4/L5- krążek odwodniony, minimalnie obniżony w części tylnej, z cechami przebytego uszkodzenia
pierścienia włóknistego grzbietowo. Krążek uwypuklony grzbietowo i dwubocznie na ok 3-4mm, miernie węższe
otwory międzykręgowe.
Kanał kręgowy bez stenozy.
Pozostałe poziomy bez uwypuklenia krążków międzykręgowych.
Stożek rdzenia kręgowego w normie
Szanowny Panie, badanie MRI wykazało umarkowanie nasilone zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne odcinka L-S kręgosłupa. Konieczna dalsza rehabilitacja pod okiem doświadczzonego fizjoterapeuty, codzienne ćwiczenia odpowiednio dobrane, przestrzeganie zaleceń profilaktyki blów kręgosłupa. Jednym słowem wszystko w rękach rehabilitantów. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz