12 dni temu miałam ekstrakcje 2 lewych ósemek. Po kilku godzinach pojawil się ból i obrzęk, który si

1 odpowiedzi
12 dni temu miałam ekstrakcje 2 lewych ósemek. Po kilku godzinach pojawil się ból i obrzęk, który się nasilał (sięgał od oczodołów do obojczyków) oraz kwiak 4x6cm na policzku. Oprócz tego ogromny ból niereagujący na NLPZ (wzięłam oxycodone) oraz szczękościsk na 2 palce. Po 3 dniach otrzymałam antybiotyk, po którym obrzęk nieco zszedł ale krwiak pozostał. W 10 dobie chirurg zastosował Solux, ale wieczorem dostałam 38.5st gorączki, która nadal się utrzymuje mimo maksymalnych dawek NLPZ + tramalu. Znów wrócił obrzęk i ból jest silniejszy. Promieniuje do skroni, ucha i oka. Powiększyły się węzły chłonne po lewej stronie. Ból nie reaguje już nawet na opioidy. Ciężko mi nawet włożyć tabletkę między zęby - szczękościsk na 1 palec maksymalnie. Minął tydzień antybiotykoterapii klindamycyną. Chirurg, który usuwał 8 kazał ćwiczyć, ale ból i gorączka nie pozwalają. Obecnie (12 doba) krwiak ma 10x9cm wielkości i stale rośnie. Pomocy!
Kłaniam się,
opisane objawy mogą sugerować powstanie krwiaka z następczym jego zakażeniem. Ze wzglądu na nasilenie objawów, sugeruję zgłoszenie się do najbliższego szpitala, w którym jest oddział chirurgii szczękowo-twarzowej. Skierowanie na SOR nie jest wymagane.