11 marca stwierdzono u mnie zapalenie gardła, dostałam leki i płyn do płukania jamy ustnej. Pomogło,

1 odpowiedzi
11 marca stwierdzono u mnie zapalenie gardła, dostałam leki i płyn do płukania jamy ustnej. Pomogło,do 16.03 nie odczuwałam żadnych niepokojących objawów. 17 wróciłam z pracy rozpalona, mierzona temperatura 36.8. zazylam paracetamol i fervex. Następnego dnia czułam się dobrze, stąd też poszłam do pracy, około 13 poczułam ból głowy, dreszcze, ogólnie objawy charakterystyczne dla przeziębienia. Znow wróciłam temperatura 36.9. sytuacja wyglądała podobnie przez kilka dni, gdyż nie miałam możliwości wziąć wolne. Sobotę i niedzielę wygrzewalam się w domu, popijając fervex, brałam wit.c, owoce, soki, miód, herbata. Nastąpiła poprawa. Jednak we Wtorek 24 sytuacja powtórzyła się, temperatura 37.1 l, fatalne samopoczucie. zostałam w domu, w czwartek dostałam teleporade od lekarki że pomoże czosnek, cebulą i domowe sposoby bo nie ma wskazania do innego leczenia. W piątek w nocy miałam znów gorączkę oraz silny duszący kaszel suchy, w sobotę rano pojechałam do lekarza, dostałam antybiotyk taromentin. W sobotę rano wyczułam dość spora bolesna kulkę po prawej stronie szyi. Podejrzewam że to węzeł chłonny. Wielkość porównywalna do orzecha laskowego. Dodam że nie miałam kontaktu z osobą zza granicy i osoba zarażona, nie podróżowalam, unikam wyjść, jedynie do apteki lub sklepu po pieczywo. Czy powinnam teraz podjąć jakieś działania? Jutro muszę wrócić do pracy, czy powinnam? Jaki powód może być tego ze pojawił się węzeł chłonny taki duży i bolesny? Na dodatek obecna temperatura to 37.5
Dzień dobry,
na wstępie chciałabym uścislić, że gorączka to temp powyżej 38 stopni. Należy zwrócić uwagę czy na pewno termometr który pani używa działa prawidłowo. Najlepiej poprzez porównianie go z innym urządzeniem.
Zalecam osłuchanie płuc przez lekarza i badanie węzłów chłonnych. Jeżeli ma Pani taką możliwość to wskazane byłoby wykonanie dzień wcześniej badań laboratoryjnych takich jak: hormony tarczycy, morfologia z rozmazem ręcznym, OB, CRP. Wykonanie innych badań należy rozważyć po przeprowadzeniu badania lekarskiego.