11-latek z silnym bólem pięt+kolan

2 odpowiedzi
Witam
Mój 11 -letni syn skarży się na bóle stóp , zwłaszcza pięt + kolan. Ból nasila się po treningach (gra w piłkę) oraz przy porannym wstawaniu dziecko nie może stanąć na stopy. (lewa bardziej dokucza) . Syn zaczął krzywić stopy w celu uniknięcia stąpania piętą i chodzi na "brzegu "stopy .
Na zdjęciu rtg nie widać żadnych zmian , biodra ok, kręgosłup ma skrzywiony ale chodzi na basen itd.
Starszy syn miał podobne problemy i wystarczyły wkładki zalecane przez ortopedę.
Dla młodszego zwyczajnie szukam dobrego lekarza, który by nas odpowiednio pokierował a do czasu konsultacji proszę o info jak mogę pomóc dziecku , co kupić maść , tabletki, jakie? Pediatra zlecił tylko podawanie paracetamolu , ale nie jestem jakoś przekonana do tego.
Dziękuję i pozdrawiam
Mamy do czynienia z dzieckiem więc dolegliwości bólowe nie zawsze są prawidłowo ukierunkowane . Niestety u dzieci zwłaszcza chłopców w tym wieku trzeba wykluczyć niektóre choroby zanim postawi się diagnozę że jest to ból związany z przeciązeniem. Nie pozostje mi nic więcej jak zaprosić państwa na wizytę . Serdecznie pozdrawiam

dzień dobry, przede wszystkim proszę mu zabronić uprawiać sportu (łącznie z bieganiem na przerwach) do czasu konsultacji z lekarzem - do badania lekarskiego.
z poważaniem
Jarosław Pawlicz