1 wizyta prozba

9 odpowiedzi
jak przebiega 1 wizyta u psychiatry mam termin ale boje sie ze ten strach bedzie gura i niedam rady nic powiedziec bo jestem bardzo nismiala do decyzji aby sie zapisac zbieralam sie 4 lata niewiem jak sie przelamac wiem ze poczebuje pomocy ale jak powiedziec to obcej osobie
Decyzja o odwiedzeniu psychiatry często nie jest łatwa zarówno ze względu na stan cierpienia, który skłania do szukania pomocy jak i na stereotypy dotyczące korzystania z niej. Psychiatrzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i umieją pomóc w opisaniu trudności, z którymi przychodzi pacjent. Większość pacjentów doświadcza znacznej ulgi kiedy odważą się na ten pierwszy krok. Życzę wszystkiego dobrego i mam serdeczną nadzieję, że tak też będzie w Pani przypadku.

Dzień dobry

wizyta polega na rozmowie. Psychiatra wie, jak prowadzić taką rozmowę w sposób, który nie będzie dodatkowo stresować pacjenta a pozwoli na zebranie informacji wystarczających do postawienia diagnozy i wydania zaleceń.

Z poważaniem

M.Skarbek
Proszę iść śmiało, lekarz z pewnością umiejętnie przeprowadzi rozmowę.
Najłatwiej o swoich kłopotach i problemach mówi się obcej osobie. Psychiatra nie komentuje, nie krytykuje tego co usłyszy. Stara się razem z pacjentem przeanalizować problem i zaproponować jego rozwiązanie. Wizyta u psychiatry to spokojna rozmowa.
Witam . Wizyta u lekarza psychiatry to przede wszystkim normalna życzliwa rozmowa o tym z jakimi problemami zgłasza się osoba potrzebująca pomocy :-). Nie ma się czego bać, lekarz do niczego nie zmusza, niczego nie narzuca, tyko proponuje rozwiązania, które pacjent może wybrać bądź odrzucić.
POzdrawiam
Dzień dobry. Badanie psychiatryczne przebiega w przyjaznej atmosferze. Oczywiście rozumiem, że się Pani stresuje jednak, aby uzyskać pomoc konieczne jest przełamanie pewnych lęków. Biorąc pod uwagę, że sytuacja, która zmusza Panią do wizyty u psychiatry trwa od 4 lat, mocno zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Po co się tak długo męczyć jeżeli można uzyskać pomoc? Pozdrawiam!
Witam,

nie ma z góry narzuconego i obowiązującego schematu 1 wizyty- w dużej mierze zależy ona od problematyki pacjenta ale też i stylu pracy lekarza- różni specjaliści mogą różnić się podejściami.
Proszę potraktować wizytę u psychiatry jak rozmowę z osobą, która pomoże Pani rozwiązać problem i znaleźć rozwiązanie

pozdrawiam i życzę powodzenia
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta gabinetspectrum.pl
Pierwsza wizyta u psychiatry trwa zwykle dłużej- trzeba zebrać dokładny wywiad z pacjentem odnośnie jego dolegliwości, czasu ich trwania, a także tak zwany wywiad życiorysowy, który pozwala ustalić jakie sytuacje, zdarzenia w przeszłości mogły mieć wpływ na obecne samopoczucie. Proszę się nie obawiać- lekarz zapewne tak poprowadzi wywiad, że uzyska od Pani wszystkie potrzebne informacje aby postawić rozpoznanie i ustalić plan leczenia. Jeśli o czymś będzie Pani szczególnie trudno mówić, być może odłoży ten temat na następne spotkanie. Proszę się nie obawiać- skoro się Pani zapisała, to naprawdę warto skorzystać z fachowej pomocy. Wielu moich pacjentów na pierwszej wizycie sygnalizowało podobne obawy, na kolejnych- dzięki podjętemu leczeniu- ulgę i przeświadczenie, że była to dobra decyzja. Pozdrawiam.
Witam.

Warto przygotować wszelką dokumentację medyczną dotychczasowego leczenia - wszystkie aktualne wyniki badań, wypisy ze szpitala, zażywane leki. Poza tym po powiedzeniu o swoich dolegliwościach, warto pozwolić lekarzowi na poprowadzenie wywiadu. Wówczas będzie on bardziej naturalny.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia