1 Czerwca 2018 r w skutek wypadku doznałam złamania kompresyjnego kręgu L2. Ponad 3 miesiące nosiłam

1 odpowiedzi
1 Czerwca 2018 r w skutek wypadku doznałam złamania kompresyjnego kręgu L2. Ponad 3 miesiące nosiłam gorset Jevetta , oraz biorę 3 x dz tabletki Poltram Combo Forte . Odczuwam cały czas bóle różnego rodzaju utrzymujące się do dziś (szarpiące, kłujące, piekące, promieniujące do kr.piersiowego, kkd , w odc.lędźwiowy, pośladki i biodra.) Ból nasila się po nocy, nie mogę też długo leżeć ,chodzić,siedzieć i stać ( np:robiąc obiad, prasowanie itp,) Po wykonaniu MR- 03.XI.2018 r okazało się ,że trzon kręgu L2. jest klinowo zniekształcony,złamanie w blaszce granicznej górnej trzonu kręgu L2.z obniżeniem jego wysok.ok. 40% do L1. Śladowe przemieszczenie dokanałowe trzonu kręgu L2. około 2 mm.
Posiadam skierowanie od Neurologa do Poradni Neuro-Chirurgicznej ( pilne !) Bardzo proszę o odpowiedź czy jest szansa na zabieg i jaki ?
Dzień dobry. Nie istnieje jednolitego schematu postępowania w przypadku podobnych złamań. Na strategie leczenia ma wpływ nie tylko obraz radiologiczny, ale i stan ogólny pacjenta, jego aktywność codzienna oraz jakość tkanki kostnej. Należy zgłosić się na wizytę. Pozdrawiam