Prof. dr hab. n. med.

Zygmunt Dobrowolski verifiedCreated with Sketch.

Urolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Urologiczny UROMEDUsługa: konsultacja urologiczna

  Jestem pacjentem prof. Zygmunta Dobrowolskiego od pewnego czasu. Podczas pierwszej wizyty przeprowadził ze mną bardzo staranny i obszerny wywiad dotyczący mojego stanu zdrowia zlecając szereg specjalistycznych badań. Dopiero podczas drugiej wizyty, kiedy dysponowałem kompletem wyników zleconych badań, postawił diagnozę, na szczęście dosyć dla mnie korzystną i ustalił przebieg leczenia, który przynosi dobre rezultaty. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że prof. Z. Dobrowolski jest lekarzem dociekliwym i konkretnym, cenię sobie takie podejście do pacjenta. Moje uznanie budzi ponadto jego profesjonalizm i poważny dorobek naukowy. Polecam.

 • Szukasz urologa? Pacjenci polecają:

  Sławomir Mrozicki
  Sławomir Mrozicki
  Urolog, Chirurg
  Zacisze 6, Kraków
  Celna diagnoza, profesjonalnie przeprowadzony zabieg, dzięki Panu Doktorowi znowu mogę cieszyć się pełnią życia, bardzo… więcej

  Jan Tomasz Piątkiewicz
  Jan Tomasz Piątkiewicz
  Urolog
  Kopernika 13, Kraków

  Tomasz Drewniak
  Tomasz Drewniak
  Urolog
  Rynek Kleparski 4 m. 4a, Kraków
  Mogę się wypowiedzieć tylko w samych superlatywach operacja raka nerki , zarówno wizyta jak i konsultacja przeprowadzona… więcej

  Michał Zembrzuski
  Michał Zembrzuski
  Urolog
  Kopernika 36, Kraków
  Bardzo ludzki i rzeczowy lekarz. Genialne podejście do pacjenta - atmosfera w gabinecie świetna, a jednocześnie… więcej

  Piotr Skrudlik
  Piotr Skrudlik
  Urolog
  Lubicz 23A, Kraków
  Bardzo dobry, wnikliwy lekarz. Ogromna wiedza. Bardzo się cieszę, że trafiłam akurat na niego. Dokładny, nie bagatelizujący… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  Prof. Z. Dobrowolski wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Nauczyciel i opiekun naukowy 70 specjalistów z zakresu Urologii.
  Autorytet Krajowy i Europejski w zakresie diagnozowania i leczenia urazów narządów układu moczowego, narządów płciowych męskich oraz leczenia powikłań po operacjach urologicznych i ginekologicznych.
  W zakresie diagnozowania i leczenia nowotworów nerek, wykonał pierwsze w Polsce operacje nerek z czopem wrastającym do serca.
  W zakresie chorób pęcherza moczowego: badacz markerów raka pęcherza moczowego i nowoczesnego leczenia tego schorzenia za pomocą laseroterapii oraz immunoterapii.
  W zakresie chorób stercza: diagnostyka raka stercza na drodze przezodbytniczej za pomocą USG lub MRI, leczenie powikłań po operacjach stercza, leczenie łagodnego rozrostu stercza laserem diodowym.
  Leczenie zwężeń cewki moczowej.
  Leczenie kamicy dróg moczowych.
  Leczenie zaburzeń potencji seksualnej u mężczyzn.
  Leczenie procesu starzenia wśród mężczyzn.
  Nowoczesne leczenie stanów zapalnych dróg moczowych u kobiet i mężczyzn w tym cystitisinterstitialis- czyli zespół bolesnego pęcherza.
  Nowoczesne leczenie nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn
  Urologia rekonstrukcyjna, traumatologia urologiczna w tym leczenie przetok moczowych, urazów: pęcherza, moczowodów, nerek, cewki moczowej, w zakresie których jest autorytetem i autorem rozdziałów w podręcznikach
  Urologia Robotyczna - Autot Pierwszego w Polsce Podręcznika dotyczącego wykorzystania robotyki podczas operacji urologicznych.

  Nagrody i odznaczenia Naukowe i Zawodowe
  • I Nagroda Naukowa ZG PTU 1995, 1997, 2000
  • I Nagroda Naukowa Europejskiego Towarzystwa Urologicznego 2000, 2010
  • Nagroda plus medal Polskiej Akademii Nauk „Pro Patria et Sciencia” 1997
  • Nagroda plus medal Rektora CMUJ 1997
  • Nagroda „Orła Białego”
  • Nagroda „Prometeusz”
  • Złoty Krzyż Zasługi Warszawa 2010-12-13
  • Honorowe Członkostwo Korespondencyjne Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego
  • Honorowe Członkostwo Słowackiego Towarzystwa Urologicznego

  Doskonalenie Zawodowe
  Instytut Urologii Londyn Prof. Richard Turner Warwich
  Klinika Urologii Uniwersytetu Stanowego w New York Prof. Keith Waterchause
  Szpital Rudulfstieftung Klinika Urologi w Wiedniu Prof. Michael Marberger
  Klinika Urologi w Wiedniu Prof. Michael Marberger
  Klinika Urologii Uniwersytetu Stanowego na Florydzie Prof. Zew Wajsman
  Klinika Urologii Uniwersytetu Południowej Californii w Los Angeles Prof. Donald Skiner
  Klinika Urologii Uniwersytetu Humboldta Współpraca naukowa z Prof. Stefan Loening
  Wielokrotnie uczestnik ogólnoamerykańskich szkoleń z zakresu Urologii Onkologicznej w Klinice Urologii Uniwersytetu Harvarda w Bostonie

  Wsółpraca Naukowa
  • Klinika Urologii Uniwersytetu w Heidelbergu od 1997 Prof. Zygmunt Pomer
  • Klinika Urologii Uniwersytetu Wiedeńskiego od 1998 Prof. Michael Marberger
  • Klinika Urologii Uniwersytetu Humboldta w Berlinie w latach 2002-2008 Prof. Stefan Loeninyg
  • Klinika Urologii Uniwersytetu im. Jana Gutenberga Prof. Joachim Türoff
  • Klinika Urologii Uniwersytetu Południowej Kalifornii Prof. Zbigniew Petrovicz

  Udział w organizacjach naukowych
  Profesor Zygmunt Dobrowolski jest członkiem:
  • Polskiego Towarzystwa Urologicznego, w którym przez trzy kadencje pełnił funkcje Prezesa Krakowskiego Odziału PTU, a w latach 2000-2004 był sekretarzem Zarzadu głównego PTU.
  • Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego AUA z którego sekcja nowojorską współorganizował ostatnio- październik 2010 w Krakowie I Kongres Urologów amerykańskich i polskich, nowojorskich i krakowskich
  • Światowego Towarzystwa Urologicznego, w którym pełni obecnie funkcję delegata narodowego do zarzadu głównego tego towarzystwa
  • Członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego
  • Członkiem Korespondentem Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego
  • Członkiem Komisji Nauki Sekcji Urologów Europy Centralnej
  • Członkiem Honorowym Słowackiego Towarzystwa Urologicznego

  Specjalizacje

  • Urologia

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem? Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  2.5

  Ogólna ocena
  19 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Urologiczny UROMEDUsługa: konsultacja urologiczna

   Jestem pacjentem prof. Zygmunta Dobrowolskiego od pewnego czasu. Podczas pierwszej wizyty przeprowadził ze mną bardzo staranny i obszerny wywiad dotyczący mojego stanu zdrowia zlecając szereg specjalistycznych badań. Dopiero podczas drugiej wizyty, kiedy dysponowałem kompletem wyników zleconych badań, postawił diagnozę, na szczęście dosyć dla mnie korzystną i ustalił przebieg leczenia, który przynosi dobre rezultaty. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że prof. Z. Dobrowolski jest lekarzem dociekliwym i konkretnym, cenię sobie takie podejście do pacjenta. Moje uznanie budzi ponadto jego profesjonalizm i poważny dorobek naukowy. Polecam.

  • Trafiłem do prof. Dobrogowskiego do prywatnego gabinetu przeszło 15 lat temu z bólem lewego jądra.
   Miałem wówczas 26 lat. Pan Profesor obmacał i ....kazał zmienić bieliznę na mniej obcisłą oraz przepisał antybiotyk, który zamaskował objawy. Na szczęście rodzice przyjaźnią się z lekarzami z CO w Krakowie -
   dodatkowe badania (USG i markery) doprowadziły do prawidłowej diagnozy- zarodkowy rak jądra. Być może gdybym był dłużej pod opieką diagnoza byłaby podobna. Ale dziwię się brakowi onkologicznej czujności. Odradzam.

  • M

   Moje doświadczenia z tym lekarzem są jak najgorsze. Nie chodzi o to, że kwestionuję jego kompetencje medyczne; odnoszę wrażenie, że ten człowiek nie jest szczery z pacjentem. Kilka godzin przed wizytą "urodziłem" kamień. Nie widziałem go, bo mocz był cały czerwony ale to, że nagle przestała boleć nerka mnie o tym przekonuje. Pan Dobrowolski jednak stwierdził, że kamień dalej tkwi na swoim miejscu, przepisał górę lekarstw, przygotował do rozmaitych zabiegów. Coś mnie tknęło i zrobiłem zaraz USG u konkurencji. Kamienia oczywiście nie było a na pewno nie pozbyłem się go między wizytami. Podobną sytuację miałem kilkanaście lat temu, wówczas straszył mnie operacją w sytuacji, gdy nie było jakichkolwiek podstaw do tego typu prognoz. Stanowczo odradzam.

  • P

   kilka lat temu trafiłem do kliniki urologii w Krakowie z nierozpoznanym schorzeniem urologicznym. Po cystoskopii i serii innych badań okazało się że to rak pęcherza. Krótko po diagnozie profesor wraz ze swoim zespołem wykonał 8 godzinny zabieg cystoprostatotektomii. Bardzo skomplikowana operacja zakończyła się sukcesem i z całą pewnością uratowała mi życie.
   Pan prof. Dobrowolski to wielki indywidualista ale nie wolno mu odmówić profesjonalizmu. Wystarczy spojrzeć na jego osiągnięcia i doświadczenie. Z pewnością mogę stwierdzić że to najlepszy urolog u którego byłem. Diagnoza i operacja były bezbłędne, a tego oczekuję od lekarza. Kilkoro wcześniejszych leczyło mnie antybiotykami na raka!! Mogę z całego serca polecić tego chirurga urologa.

  • A

   6 lat temu trafiłem do kliniki przy ul.Grzegórzeckiej przez przypadek.Podczas weekendu w Krakowie poczułem ostry,paraliżujący ból i trafiłem na oddział urologiczny w klinice.Po badaniach okazało się,że kamień zablokował przewód nerkowy. W czasie kompleksowego badania wykryto u mnie dodatkowo guza jądra (stan rakowy) .Zostałem na oddziale, usunięto mi kamienie a dodatkowo operację usunięcia guzka przeprowadził prof.Dobrowolski. Bezinteresownie jako lekarz i ordynator oddziału otoczył mnie opieką. Do tej pory muszę co 6 miesięcy pojawiać się w klinice na kontroli celem wykonania badania (tzw.czystoskopii) a profesor interesuję się moją historią choroby.Dodam jeszcze,że ani razu nie byłem u niego prywatnie w gabinecie.Leczę się tylko w klinice a moim zdaniem opinie,że pieniądze są najważniejsze uważam za nieprawdziwe i złośliwe.Za te 6 lat wizyt w klinicę, widzę pozytywną różnicę na bloku operacyjnym (aktualnie wszystko na miarę XXI wieku) a od pacjentów słyszę,że to zasługa profesora i jego starań. Polecam go innym pacjentom.

  • R

   Piszę opinię opartą (niestety) na moich własnych doświadczeniach. Pan Profesor leczył mnie przez dwa miesiące z infekcji bakterią proteus. Niestety czułem się coraz gorzej, ale nie zostałem przyjęty do szpitala, mimo proszenia o to Pana Profesora. Z zakażenia wyleczył mnie lekarz z katedry nefrologii, do którego zgłosiłem się w przypływie rozpaczy. Zastosowano leczenie dożylne, które dało efekt w ciągu kilku dni.

  • K

   Zostałem skierowany na ul. Grzegórzecka do Kliniki Urologii z pogotowia. Miałem rozerwane wędzidełko na penisie. Dla ciekawości czytelników podam, że był to efekt igraszek z dziewczyną. Pierwszy kontakt z profesorem przyrównałbym do wymiany ciosów bokserskich. Już przed przyjściem na klinikę byłem nabuzowany, bo mnie rożne krakowskie pogotowia lekko spychały. Ale jak dowiedziałem się, że szybko mnie będą operować, to zacząłem mniej wojować, a bardziej im ufać. I nie zawiodłem się. Prof. jest świetnym specjalistą, szczerze mówiącym co myśli i dowcipnym. Wszystko podczas operacji bardzo sprawnie szło, inni lekarze oraz obsługa medyczna uwijali się jak w ukropie, co pewno jest pochodną silnego charakteru profesora. Mozna tez powiedzieć, że prof. troszkę za szybko domyśla się, o co chodzi pacjentowi :-) Z diagnozę, badania, zabieg, leki znieczulające :-), łóżko i śniadanie nie zapłaciłem nic, co sobie bardzo chwale. Prof. podczas rozmowy na sali operacyjne wyrażał opinię, że służba zdrowia powinna być sprywatyzowana. Ja wtedy odpowiedziałem, że jeżeli tak publiczna służba zdrowia działa jak tutaj, to nie ma sie czego wstydzić. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i każde z rozwiązań ma plusy i minusy.
   Ogólnie wielki dzięki dla całej ekipy i Pana Profesora!!!

  • G

   Pan profesor Zygmunt Dobrowolski jest niekwestionowanym autorytetem naukowym i praktykiem. Mam na myśli prowadzenie zabiegów operacyjnych. Jest oczywiste, że różni pacjenci mogą mieć różne odczucia, nawet negatywne. Niektórym wydaje się, że wszystko się należy za darmo, tak było w PRL-u, ale chyba nie wszystko.Nic nie ma za darmo, cewnika, nocnika, kaczki itd. Nie wiem czy Ci, którzy leczyli się prywatnie a więc płacili, robią zawsze wszystko za darmo, czy tylko czasem. Ja nie płaciłem i nie pojawiałem się przez "gabinet" prywatny. Profesora odbieram jako człowieka bardzo aktywnego pracowitego, dobrego organizatora i lekarza. Jest bardzo zapracowany,łączy wiele obowiązków i może nie zawsze mieć przyklejony uśmiech. Podlega tak samo jak wszyscy zmęczeniu, stresom itd. Uratował życie i ciągle ratuje wielu ludziom i nie czyni to tylko na minimum a już napewno nie dla pieniędzy - bo jeśli ktoś tak sądzi to niech powie ile kosztuje ludzkie życie i czy tyle by zapłacił? Na efekty a ma ich wiele pracuje ciężko z całym zespołem. Jest w klinice o różnych porach dnia, chociaż nie musi, jest w końcu profesorem a nie zwykłym lekarzem. Mojej opinii nie piszę pod wpływem uratowanego życia, zwykłe leczenie i diagnostyka, którą mógłby w zasadzie wykonać każdy urolog. Te bardzo przykre i niesprawiedliwe opinie jakie można zauważyć na tej stronie napewno nie wpłyną na profesora Dobrowolskiego demobilizująco, ale są żenujące i z pewnością jest mu przykro.

  • D

   Opinię swoją ostateczną na temat Pana Profesora wpiszę na ten portal po uzyskaniu wyników badań komputerowych /PET/ po raz drugi i innych w tym roku, które potwierdzą czy aby ośmioletnie leczenia przez Pana Dobrowolskiego było zasadne, czy było powodowane chęcią czerpania korzyści majątkowych /perfidnego i nieludzkiego/ .

  • S

   Witam.
   Składam podziękowanie Panu prof. Dobrowolskiemu za przeprowadzoną operacje w 2004 roku ,jestem bardzo zadowolony że czuję się bardzo dobrze i pragnę jeszcze raz podziękować i mogę z czystym sercem Pana profesora.

   Ps.polecam gorąco

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional